Јалова победа Грка, Чеси чекају Американце (видео)

© Фото : fiba.basketballГрчки навијач на мечу Чешка - Грчка
Грчки навијач на мечу Чешка - Грчка - Sputnik Србија
Утакмица одлуке у групи К решена је победом Грчке резултатом 81-77. Грцима је, међутим, за пролаз даље било потребно најмање 12 разлике против Чешке.

До првог вођства Чешка је стигла у последњем нападу првог полувремена, након чега је уследила узбудљива утакмица са много преокрета.

Најкориснији играч НБА лиге и звезда репрезентације Грчке Јанис Адетокумбо рано је био оптерећен фауловима и завршио је меч пет и по минута до краја, када је зарадио пету личну грешку, у нападу, при контри његове репрезентације.

На само пет секунди до краја Грчка је тројком Калатеса повела девет поена разлике и била близу +12 неопходних за пролаз у четвртфинале. Једина шанса за Грке била је да направе фаул и надају се да ће Бохачик промашити бацања, па да у последњем нападу јуре тројку. На њихову жалост, Чешка је са линије за слободна бацања на овој утакмици шутирала 100%.

Најбољу партију за Чехе пружио је Јаромир Бохачик, који је убацио 25 поена. Пратили су га Томаш Саторански и Патрик Ауда са по 13, а двоцифрен је био и Војтех Хрубан са 11.

„Напред, Американци! Увек је тешко да се игра у тренутку попут овог, када сте свесни да можете да изгубите одређеном разликом. Али одрадили смо махом добар посао. Желели смо победу, али Грци имају добар тим, играју добру кошарку и погодили су неке шутеве на крају, тако да можемо да будемо срећни због овог пораза од седам поена“, изјавио је после меча Хрубан.​

Некадашњи играч Црвене звезде Блејк Шилб није могао да наступи за Чешку након повреде у мечу са Бразилом.

У репрезентацији Грчке најефикаснији је био Ник Калатес, са 27 поена, шест скокова и шест асистенција. Слукас је додао 16, а двоцифрена су била и браћа Адетокумбо ― Јанис са 12 а Танасис са 11 поена.