Црвена звезда изгубила од Бајерна

© AP Photo / Matthias SchraderДуел Црвене звезде и Бајерна
Дуел Црвене звезде и Бајерна - Sputnik Србија
Фудбалери Црвене звезде поражени су у Минхену од Бајерна са 3:0 у првом колу Лиге шампиона.

Већ је у уводним минутима било јасно да Звезда у Баварској може само што скупље да прода кожу, преноси РТС.

Притискао је Бајерн, нападао са свих страна, врло разноврсно и лагано је долазио до прилика.

Баварци су сломили отпор црвено-белих у 34. минуту, када је Иван Перишић пробио по боку, убацио лопту пред гол, а Кингсли Коман главом спустио у мрежу.

Затресао је бајерн мрежу још једном у првом делу игре — у 40. минуту, али је Кутињов гол петом поништен због офсајда.

Домаћин је ређао прилике и у наставку, али је Борјан неколико пута изванредно реаговао, одбранио све што је било до њега.

Ништа није могао у 80. минуту, када је Роберт Левандовски искористио грешку Гобељића, стигао до лопте пре голмана Звезде и сместио је у мрежу.

У надокнади времена, у стрелце се уписао Томас Милер, када је после уигране акције након слободњака матирао Борјана.

У наредном колу, Звезда код куће игра против Олимпијакоса 1. октобра, док Бајерн истог дана гостује Тотенхему.