У Московском зоолошком врту угинуо Хитлеров „љубимац“

© Фото : ПиксабејСви алигаторови зуби видљиви су и кад им је чељуст затворена
Сви алигаторови зуби видљиви су и кад им је чељуст затворена - Sputnik Србија
Пратите нас
Мисисипски алигатор по имену Сатурн, којег је наводно волео Адолф Хитлер, угинуо је у 84. години, саопштио је Московски зоолошки врт.

Сатурн се родио у САД око 1936. године. Предат је зоолошком врту у Берлину, одакле је побегао након бомбардовања 23. новембра 1943. године. Британски војници пронашли су га тек три године касније и предали га Совјетском Савезу, а остатак живота провео је у Московском зоолошком врту.

У неком тренутку постала је популарна легенда о томе да алигатор у Немачкој није живео у зоо врту, већ да је био Хитлеров љубимац, иако не постоје никакви докази о томе.

„Сатурн је дошао код нас после победе (у Другом светском рату) и дочекао са нама њену 75. годишњицу. Многе од нас је видео док смо још били деца. Надам се да га нисмо разочарали“, изјавили су у Московском зоолошком врту, у којем је „почасни“ алигатор провео 74 године.

View this post on Instagram

УМЕР САТУРН Вчера утром наш миссисипский аллигатор Сатурн умер от старости. Ему было около 84 лет – крайне почтенный возраст. В дикой природе продолжительность жизни представителей этого вида – 30-50 лет. Сатурн прожил долгую и полную событий жизнь. Родился в США примерно в 1936 году. Почти сразу же был доставлен в Берлинский зоопарк, откуда сбежал после бомбардировки 23 ноября 1943 года. Как аллигатор провел дальнейшие 3 года – загадка. Известно лишь, что британские солдаты нашли его в 1946 году и передали СССР. В июле 1946 года Сатурн прибыл в Москву. Почти сразу родился миф о том, что он якобы был в коллекции Гитлера, а не в Берлинском зоопарке. Однако даже если чисто теоретически он и принадлежал кому-то – животные не причастны к войне и политике, абсурдно обвинять их в людских грехах. Московскому зоопарку выпала честь содержать Сатурна 74 года. Мы старались ухаживать за почтенным аллигатором максимально бережно и предупредительно. Он был разборчив в еде и отлично запоминал доверенных киперов, любил массаж щеткой, а если ему что-то не нравилось – мог разгрызть стальные хваталки для подачи корма и бетонные декорации. Сатурн для нас – это целая эпоха. В этом нет ни малейшего преувеличения. Он пришел после Победы – и встретил с нами ее 75-летие. Это большое счастье, что каждый из нас мог взглянуть ему в глаза, просто тихо побыть рядом. Он видел многих из нас детьми. Надеемся, что мы его не разочаровали. Память Сатурна будет увековечена в Дарвиновском музее.

A post shared by Московский зоопарк (@moscow_zoo_official) on

Они су додали да је алигатор доживео дубоку старост и да је у дивљини животни век представника те врсте између 30 и 50 година.

 

 

Све вести
0
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
loader
Да бисте учествовали у дискусији
извршите ауторизацију или регистрацију
loader
Ћаскање
Заголовок открываемого материала