Богдановић одличан, али ни то није помогло Сакраменту /видео/

© AP Photo / John AmisБогдан Богдановић у дресу Сакраменто Кингса на мечу против Атланта Хокса
Богдан Богдановић у дресу Сакраменто Кингса на мечу против Атланта Хокса - Sputnik Србија
Српски кошаркаш Богдан Богдановић био је одличан у утакмици против Бруклин Нетса, али ни то није помогло његовом Сакраменту, који је на крају поражен са 119:106.

Богдановић је меч на крају завршио са 27 поена, шест скокова и две асистенције. Његов клупски колега Немања Бјелица био је исподпросечан, са само четири поена и шест скокова за одиграних 18 минута.

Бруклин Нетси су овом победом обезбедили пласман у плеј-оф другу годину заредом, иако су против Сакрамента играли без кључних играча.

Богдановић је у прве две четвртине постигао 15 поена, али остатак екипе није пратио његов учинак, па су Сакраменто Кингси на полувреме отишли са 10 поена заостатка.

Сакраменто је лоше отворио и друго полувреме, па је разлика убрзо отишла на 16 поена.

Расположени Богдановић тада је повукао екипу, која је убрзо смањила разлику на четири поена, али је Сакраменто поново стао и трећа четвртина завршена је са 11 поена заостатка.

Сакраменто је у четвртој четвртини још лошије одиграо, па је у једном тренутку предност Нетса била чак 20 поена, да би се утакмица завршила са 119:106.