Богдановић и Бјелица сјајни у опроштају „Кингса“ од плеј-офа

© AP Photo / Kevin C. CoxБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија
Кошаркаши „Сакраменто Кингса“ победили су Лос Анђелес „Лејкерсе“ 136:122 у последњем мечу лигашког дела сезоне. „Кингси“ нису успели да обезбеде пласман у плеј-оф и за неколико сати ће напустити „Дизни свет“ у Орланду, те им је ово била опроштајна утакмица. Српски кошаркаши Богдан Богдановић и Немања Бјелица одиграли су сјајне утакмице.

Бивши кошаркаш Партизана постигао је 27 поена, а уз то је имао шест скокова и девет асистенција, док је некадашњи црвено-бели убацио 15 уз 13 асистенција и 8 скокова.

Богдан Богдановић на мечу против Чешке - Sputnik Србија
Богдановић показао право лице — рекорд каријере за победу

Код „Лејкерса“ нису играли Ентони Дејвис и Кајл Кузма, док је Џејмс играо само у првом полувремену у којем је убацио 17 поена.

Утакмица је отворена у брзом ритму, а посебно расположен био је Богдановић.

Српски кошаркаш за шест минута постигао је 12 поена, међутим Волтон га је извео из игре и вратио тек средином друге четвртине, преноси портал „Б92“.

„Лејкерси“ су искористили то што су „Кингси“ лоше одиграли у завршници прве деонице и добили су је резултатом 40:30.

„Сакраменто“ је много боље заиграо у другој четвртини.

Разиграо се Бјелица, као и Бади Хилд и екипа Лука Волтона брзо је окренула резултат.