Мајсторија Катаија за победу: Црвена звезда боља од белгијског Гента /фото/

© AP Photo / Darko VojinovicЦрвена звезда Гент у Београду
Црвена звезда Гент у Београду - Sputnik Србија
Фудбалери Црвене звезде победили су белгијски Гент у Лиги Европе 2-1 на стадиону „Рајко Митић“. Победу Звезди против Гента донела је мајсторија Александра Катаија, који је постигао победоносни гол из слободног ударца

Црвена звезда тако је наставила победнички низ на свом стадиону, после победе над чешким Либерецом и заузела друго место у групи Лиге Европе.

Мрежу Белгијанаца начео је Гејлор Канга у 13. минуту ударцем са дистанце, пошто је натрчао на одбијену лопту.

Белгијанци су успели да изједначе голом у 31. минуту, који је постигао Ођиђи-Офое. Његов шут ка голу закачио је неког од играча, променио смер и преварио голмана Црвене звезде Милана Борјана.

© AP Photo / Darko VojinovicЗвезда је овом победом све ближе пролећу у Европи
Мајсторија Катаија за победу: Црвена звезда боља од белгијског Гента /фото/ - Sputnik Србија
Звезда је овом победом све ближе пролећу у Европи

Међутим, Звезда је до победе дошла поново мајсторијом Александра Катаија, који је био један од кључних играча и против Либереца.

Катаи је шутем из слободног ударца погодио сам угао гола, а лопта се од стативе одбила у мрежу.

Будући да је немачки Хофенхајм савладао Либерец са 5-0, Звезда је сада друга на табели са шест бодова, три мање од немачког тима.

© AP Photo / Darko VojinovicСтрелац првог гола био је Гелор Канга
Стрелац првог гола био је Гелор Канга

На трећем месту је Либерец са три бода, док је Гент без бодова.

Иначе, утакмицу је обележила и кореографија за памћење, која је постављена на северној трибини, будући да је утакмица играна без публике. На кореографији су приказани лик упокојеног митрополита црногорско-приморског Амфилохија и срушена црква Светог Петра Цетињског на Ловћену.