Србија неће играти на Европском првенству у фудбалу, Митровић трагичар утакмице

© Tanjug / Тања ВаличАлександар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија
Репрезентација Србије није се пласирала на Европско првенство у фудбалу пошто је у Београду поражена од Шкотске после извођења једанаестераца.

Шкотска је у Београду победила репрезентацију Србије након бољег извођења пенала, у финалу плеј-офа Лиге нација и тако изборила пласман на Европско првенство које се игра следећег лета.

Шкоти су повели у 52. минуту голом Кристија са ивице шеснаестерца. Наду Србији вратио је нападач Реала Лука Јовић у 90. минуту, голом после корнера који је извео Младеновић.

После 120 минута игре на стадиону „Рајко Митић“, резултат је остао 1:1, а Шкоти су после  пенала изборили пласман на прво велико такмичење после Светског првенства 1998. у Француској.

Трагичар је био најбољи стрелац репрезентације Србије Александар Митровић, који је промашио једанаестерац у петој серији.

Прецизни за Србију су били Тадић, Јовић, Гудељ и Катаи, а за Шкоте су погађали Грифитс, Мекгрегор, Мектомини, Мекбарни и Меклин.

Шкоти ће на Европском првенству играти у групи са Хрватском, Енглеском и Чешком, а ово им је  први пласман на неко велико такмичење после 22 године и Мундијала у Француској.

Са друге стране, репрезентација Србије неће видети Европско првенство ни после две деценије и последњег учешћа наше земље на европској смотри фудбала – 2000. године у Белгији и Холандији.