Тријумф Србије над Русијом, обезбеђен опстанак у Б Лиги нација /видео, фото/

© Фото : РФС / Уђи у базу фотографијаУтакмица Србија Русија у Београду
Утакмица Србија Русија у Београду - Sputnik Србија
Фудбалска репрезентација Србије победила је Русију у Београду са 5-0 у Лиги нација и успела да обезбеди опстанак у Б групи пошто је Мађарска савладала Турску.

Утакмица је отворена стопостотном шансом за Русију већ у првом минуту, али је Предраг Рајковић успео да сачува мрежу Србије.

Србија је повела голом Немање Радоњића у 10. минуту. Шутирао је наш крилни нападач, лопта је закачила једног руског играча и променила смер, преваривши голмана руске репрезентације.

© AP Photo / Darko VojinovicЛука Јовић је са два гола био јунак утакмице
Тријумф Србије над Русијом, обезбеђен опстанак у Б Лиги нација /видео, фото/ - Sputnik Србија
Лука Јовић је са два гола био јунак утакмице

На 2-0 повисио је Лука Јовић главом после центаршута Филипа Младеновића у 25. минуту.

После Јовићевог шута наши играчи повели су са 3-0 у 41. минуту. Шутирао је српски нападач, голман Русије Гиљерме је одбио лопту на коју је натрчао Душан Влаховић и сместио је у мрежу.

Лука Јовић био је стрелац четвртог гола за нашу екипу у зауставном времену првог полувремена и то поново главом на центаршут Филипа Младеновића.

© Фото : РФС / Уђи у базу фотографијаСрбија одиграла једну од бољих утакмица у последње време, поготово што је противник била јака екипа Русије

Србија је дошла до још једног гола у другом полувремену, у 64. минуту. Овај пут погодио је двоструки асистент Филип Младеновић, ког је упослио Душан Влаховић.

Једна од најбољих партија српског тима, и то против веома јаке репрезентације Русије, награђена је опстанком у Б Лиги нација. Ништа не би вредело нашем тиму што су убедљиво победили Русе, да Мађарска није победила Турску у Будимпешти.

Северне комшије славиле су са 2-0 и тако оставиле Турке на последњем месту наше групе, па ће Србија и у следећем циклусу играти у Б Лиги нација.