Интервенција Звездиног голмана Милана Борјана на мечу против Хофенхајма - Sputnik Србија

Звезда нулом у Београду до пролећа у Европи /фото/

Фудбалери Црвене звезде успели су да се пласирају у елиминациону фазу Лиге Европе нерешеним резултатом (0:0) у мечу петог кола такмичења против немачког Хофенхајма.

Екипа тренера Дејана Станковића је успела да оствари првенствени циљ, да остане непоражена, освоји десети бод у другом по значају европском клупском такмичењу и коло пре краја обезбеди себи пласман у даљу фазу.

Тренер Црвене звезде Дејан Станковић на мечу против Хофенхајма - Sputnik Србија
Станковић после подвига Звезде: Лепота игре? Не занима ме, циљ је резултат

Српски представник је, очекивано, препустио иницијативу противнику, дозволио му већи посед лопте, али екипа коју је на терен послао Себастијан Хенес није успела то да искористи.

Заправо, велику улогу је за тим Звезде одиграо голман Милан Борјан, који је уписао пет одбрана, од укупно 15 шутева ривала.

Звезда у последњем колу игра против Либереца у мечу који неће имати такмичарски значај.

Црвено-бели нису одиграли најбољи меч против бундеслигаша, већи део сусрета су се бранили, међутим остварили су оно што су зацртали пре почетка дуела.

На старту меча, али и током већег дела првог полувремена гледали смо успаванку на стадиону „Рајко Митић“.

Актуелни шампион Србије ушао је веома опрезно у меч и у првих петнаест минута није много времена провео на противничкој половини.

Гости из Немачке притискали су последњу линију Звезде, те је Станковићевим изабраницима било тешко да изнесу лопту са своје половине.

© AP Photo / Marko DrobnjakovicДуел Мијата Гаћиновића и Немање Милуновића на утакмици Црвена звезда — Хофенхајм
Дуел Мијата Гаћиновића и Немање Милуновића на утакмици Црвена звезда — Хофенхајм - Sputnik Србија
1/5
© REUTERS / MARKO DJURICAФудбалери Хофенхајма излазе на терен стадиона „Рајко Митић“
Фудбалери Хофенхајма излазе на терен стадиона „Рајко Митић“ - Sputnik Србија
2/5
Фудбалери Хофенхајма излазе на терен стадиона „Рајко Митић“
© AP Photo / Marko DrobnjakovicФудбалер Црвене звезде Његош Петровић на утакмици Лиге Европе против Хофенхајма
Фудбалер Црвене звезде Његош Петровић на утакмици Лиге Европе против Хофенхајма - Sputnik Србија
3/5
Фудбалер Црвене звезде Његош Петровић на утакмици Лиге Европе против Хофенхајма
© AP Photo / Marko DrobnjakovicДетаљ са утакмице Црвена звезда — Хофенхајм
Детаљ са утакмице Црвена звезда — Хофенхајм - Sputnik Србија
4/5
Детаљ са утакмице Црвена звезда — Хофенхајм
© AP Photo / Marko DrobnjakovicДуел Милуновића и Клауса на утакмици Црвена звезда — Хофенхајм
5/5

Црвено-бели су се притиска ослободили средином првог периода игре, међутим прву прилику имали су играчи тренера Хенеса.

Играо се 37. минут када се Дабур нашао у доброј шанси, шутирао је у ближи угао, а Борјан је одличном интервенцијом спречио вођство противника.

До краја првог полувремена Хофенхајм је имао још једну шансу, репрезентативац Србије Мијат Гаћиновић је 45. минуту имао сјајну прилику, али је изостала реализација.

На полувреме се отишло без голова, а на старту другог периода игре гледали смо сличну игру с почетка меча.

Хофенхајм је притискао, Звезда се бранила и тек средином другог полувремена успела је да дође до даха.

Звездин голман Милан Борјан - Sputnik Србија
Борјан: Не стајемо, идемо на победу против Либереца

У периоду између 65. и 75. минута црвено-бели били су равноправан ривал. Имала је екипа Дејана Станковића полушансе, могли су боље да их реализују, али нису и резултат се није мењао.

На крају меча уследио је последњи налет гостију, претили су Немци, а бриљирао је Борјан, који је још једном као капитен доказао да је стуб ове екипе Звезде.

Голман шампиона Србије поново је био најбољи играч на терену и захваљујући његовим одличним реакцијама мрежа црвено-белих остала је нетакнута.

После пет одиграних мечева Звезда се налази на другом месту са десет бодова, док је Хофенхајм први са 13.

20:41 03.12.2020

Нокаут фаза Лиге Европе може да се осети у ваздуху.

20:39 03.12.2020

Феноменална одбрана голмана Звезде!

20:35 03.12.2020

Фохт је направио прекршај на средини терена. Главни судија пустио је предност, а на успореном снимку се видело да је фаул био за опомену, односно жути картон.

Како Фохт већ има жути картон, Звезда је оштећена у завршници меча.

20:34 03.12.2020

Нашао се у доброј позицији, али је штопер немачког тима блокирао шут нападача Звезде.

20:32 03.12.2020

Тренер Црвене звезде потпуно ће се затворити у завршници утакмице.

20:30 03.12.2020

Снажан ударац упутио је Роберт Сков. Борјан је био на добром месту и рефлексно је избацио лопту.

20:25 03.12.2020

Голман Звезде на време је истрчао и дошао је до лопте пре фудбалера Хофенхајма.

20:20 03.12.2020

У једном тренутку гости су жестоко нападали црвено-беле.

Српски представник ослободио се притиска и сада гледамо равноправну игру.

20:19 03.12.2020

Ел Фарду Бен шутирао је главом преко гола. Солидна шанса

20:16 03.12.2020

Обећавала је акција. Крилни нападач Звезде ушао је у казнени простор, али је лоше додао лопту до Бена.

20:14 03.12.2020

После корнера црвено-бели нису успели да дођу до шансе. Бен је центрирао, послао је нешто јачу лопту и она је прелетела све фудбалере.

20:11 03.12.2020
20:10 03.12.2020

Срећа па је лопта везног играча Хофенхајма отишла мало изнад пречке.

20:08 03.12.2020

Слован води 2:0 и овај резултат не угрожава Звезду све док је нерешено у Београду.

Његош Петровић у акцији.

20:03 03.12.2020

Бен се нашао у шанси. Могао је да шутира из добре позиције, али се одлучио за асистенцију и никога није пронашао у казненом простору.

20:02 03.12.2020

Гаћиновић је додао лопту до Клауса чији је ударац блокирао Милуновић.

19:59 03.12.2020

Андреј Крамарић заменио је Дабура.

19:58 03.12.2020

Уместо Спиридоновића у игру је ушао Вукановић.

46' Почело је друго полувреме!

19:40 03.12.2020

Нерешено после 45 минута.

Српски фудбалер из редова Хофенхајма нашао се у доброј шанси. Финтом је створио простор за шут, али је недостала реализација.

19:37 03.12.2020

Репрезентативац Габона шутирао је по земљи.

19:35 03.12.2020

Дуел Милуновића и Клауса

19:33 03.12.2020

Овога пута није било толико опасно. Голман Звезде је био добро постављен и без већих проблема је примирио лопту.

19:30 03.12.2020

Дабур је шутирао, а голман Звезде одбранио.

19:27 03.12.2020

Звезда за нешто више од пола сата игре није упутила ниједан ударац ка голу Баумана.

19:20 03.12.2020

Дегенек и Гаћиновић у дуелу

19:18 03.12.2020

Канга је послао добру лопту ка десном беку Звезде, који је замало био у офсајду. Пропала је потенцијално добра шанса.

19:15 03.12.2020

Сков је покушао да пронађе Клауса којег је лопта прелетела.

19:14 03.12.2020
19:12 03.12.2020

Гајгер је центрирао, а штопер Звезде је избацио лопту ван казненог.

19:10 03.12.2020

Гајић је покушао оштрим центаршутом. Одбрана немачког тима је добро реаговала и отклонила опасност.

19:08 03.12.2020

Без прилика на обе стране. Хофенхајм је нешто конкретнији, али нисмо видели много фудбала на старту меча.

Црвено-бели лакше дишу после уводног притиска гостујућих играча.

19:01 03.12.2020
18:59 03.12.2020

Висок пресинг екипе Себастијана Хенеса. Звезда, за сада, тешко прелази половину терена.

18:56 03.12.2020

Одлично се поставио Дегенек и блокирао шут Скова.

18:55 03.12.2020

Први напад имају гостујући фудбалери.

18:54 03.12.2020

Поред стадиона у току је пиротехнички спектакл у режији навијача Црвене звезде.

18:48 03.12.2020

Звезда је на терен изашла у следећем саставу:

Борјан – Гајић, Панков, Милуновић, Дегенек – Петровић, Саного – Спиридоновић, Канга, Бен – Фалчинели.

Његов колега, Себастијан Хенес, такође је имао проблеме пред меч, али је ипак успео да састави тим.

Гости су на терен истрчали у саставу:

Бауман – Сков, Богард, Фогт, Нортвајт, Џон – Гигер, Руди – Гаћиновић, Клаус, Дабур.

18:45 03.12.2020

Црвено-белима потребно је да освоје бод против немачког представника да би и математички осигурали пласман у нокаут фазу.

Звезда и евентуалним поразом може даље уколико Либерец не победи Гент.

18:43 03.12.2020

„Играмо против доминантне екипе у нашој групи, резултати то говоре, можда они у Бундеслиги имају мало пробелма, али то није мерило за сутра. Видећемо са каквим тимом ће доћи, да ли ће калкулисати јер је и њима Бундеслига важна“.