Звезда остала без горива у завршници у Тел Авиву

© Sputnik / Григорий Сысоев / Уђи у базу фотографијаКошаркаш Црвене звезде Тејлор Рочести
Кошаркаш Црвене звезде Тејлор Рочести - Sputnik Србија
Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању од Макабија 81:76 у 12. Колу Евролиге.

Изабраници Саше Обрадовића одиграли су добар меч у Тел Авиву, борили су се до последњег минута, али нису имали снаге за тријумф.

У последњем минуту виђена је велика борба. Звезда је имала шансу, О'Брајант је шутирао за (-1), али је промашио и уследила је казна.

На 29 секунди до краја Елајџа Брајант погодио је тројку за великих +7 (78:71) и Звезда није успела да се врати.

Најефикаснији у пораженом саставу био је Џордан Лојд са 24 поена, Давидовац је убацио 14, док је О'Брајант меч завршио са 13.

Победника је предводио Вилбекин са 23 поена, Брајант је убацио 18, Хантер 13.

Црвено-бели добро су отворили утакмицу и поготком Јагодића-Куриџе дошли су до седам поена предности (9:16).

Екипа Јаниса Сферопулоса подигла је ниво игре и до краја четвртине успела је да преокрене резултат. На кратку паузу отишло се са резултатом 23:20.

Звезда је попустила у другој четвртини, дошло је до мањег пада у концентрацији и Макаби је одржавао предност.

Серијом Џордана Лојда и Дуопа Рита екипа Саше Обрадовића успела је да дође до егала и на полувреме се отишло са 41:38 за израелског представника.

​Српски представник није добро отворио трећу четвртину. Макаби је први пут дошао до двоцифрене предности, али су црвено-бели успели да се врате и пред последњу деоницу ушли су са поеном заостатка.

У последњој деоници ниједна екипа није могла да се одвоји и стекне лепу предност. Тако је било све до последњег минута када је Брајант погодио тројку и тиме сломио отпор Звезде.

Звезда после дванаест утакмица има скор 4/8, баш као и Макаби.

► Син Звездине легенде говорио за Спутњик о српској застави коју је однео у Вашингтон

► Јокић први пут с прстеном – не занимају га ни коментари ни Лејкерси ни Клиперси