Партизан пао у Бару после продужетка

© Фото : АБА лига / Морнар / Медиа проКоди Милер-Мекинтајер, кошаркаш Партизана
Коди Милер-Мекинтајер, кошаркаш Партизана - Sputnik Србија
Кошаркаши Партизана су претрпели пораз на гостовању екипи Морнара у Бару резултатом 77:76.

Дуел је одигран у оквиру деветог кола АБА лиге, а Партизан је уписао пети неуспех у сезони.

Победник је одлучен тек у продужетку, с обзиром на то да је после 40 минута игре резултат био нерешен, 70:70.

Улогу играча који је преломио дуел преузео је бек Морнара Ајзеја Вајтхед - убацио је свих седам поена своје екипе у додатних пет минута.

Партизан је имао прилику за победу, али су у последњем нападу лоша решења изабрали најпре Немања Гордић, а потом и Коди Милер-Мекинтајер.

Екипа тренера Саше Филиповског је добро стартовала утакмицу и после десет минута игре имала је седам поена вишка, док се на полувреме отишло са разликом од шест поена, иако је Партизан имао и двоцифрену предност после тројке Гордића.

Морнар је успео да ухвати прикључак серијом 9:0, а у петом минуту треће четвртине и да стекне прво вођство на утакмици.

До 40. минута је виђена резултатска клацкалица, Партизан је већи део финалног квартала био у предности, Џејкоб Пулен је са слободних бацања донео изједначење, али Рашон Томас није успео да погоди шут за победу у последњем нападу.

​Додатно време је обележио велики број промашаја на обе стране, а једини расположени је био Вајтхед који је на крају из контранапада поентирао за победу свог тима.

Партизан је имао последњи напад, Гордић је промашио тројку, а после аута, на две секунде до краја, Милер-Мекинтајер није био прецизан.

Најефикаснији у победничком саставу био је Пулен са 19 поена, Вајтхед је додоа 16, а двоцифрени поентерски учинак имао је још само Тејлор Смит са десет поена.

У црно-белом тиму се истакао Милер-Мекинтајер са 21 поеном, Гордић је додао 12, а Маркус Пејџ десет, док је после дуге паузе заигра Огњен Јарамаз и уписао је четири поена.