Српске хероине срушиле светског шампиона!

© AFP 2023 / LOIC VENANCEКатарина Крпеж Шлезак, рукометашица Србије
Катарина Крпеж Шлезак, рукометашица Србије - Sputnik Србија
Женска рукометна репрезентација Србије је бриљантном игром савладала Холандију резултатом 29:25 у првој утакмици на Европском првенству у Данској.

Екипа селектора Љубомира Обрадовића је на полувремену имала заостатак од шест голова, али је затим направила преокрет и остварила велику победу над светским шампионом.

Андреа Лекић - Sputnik Србија
Шок за Србију – Андреа Лекић доживела тешку повреду /фото, видео/

Српски тим је током меча доживео велики пех јер се тешко повредила најбоља рукометашица Србије Андреа Лекић, на самом крају првог полувремена.

Деловало је да је све завршено у том тренутку, Лекићева је у сузама изнета са терена, а цела ситуација је била емотивни шок за њене саиграчице.

Ни у наставку није изгледало да ће Србија успети да се врати у меч, за Холандију је сјајно бранила Тес Вестер, али се све променило њеним изласком.

Седам голова разлике светских шампионки је почело да се топи, а серијом 8:0 Србија је и повела, да би на крају стекла четири гола разлике и сигурну победу.

​Најефикаснија у српском тиму била је Катарина Крпеж Шлезак са десет голова, четири је додала Анђела Јањушевић, а по три су уписале Сања Радосављевић и Јована Стоиљковић.

Вреди истаћи, друго полувреме Србија је добила са нестварних 20:10!

Српски тим већ у недељу очекује дуел са екипом Мађарске, док ће у уторак играти против Хрватске у групи Ц, одакле ће три репрезентације отићи у другу фазу.

После првог круга, Србија је прва на табели, испред Хрватске која је са 24:22 победила екипу Мађарске.