Звезда после драматичног финиша изгубила од Олимпијакоса у 500. мечу у Европи

© Фото : АБА/Црвена звезда мтсОгњен Добрић и Џордан Лојд, Црвена звезда
Огњен Добрић и Џордан Лојд, Црвена звезда - Sputnik Србија
Кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Олимпијакоса 81:79 у 13. колу Евролиге.

Изабраници Саше Обрадовића нису успели да у узбудљивој завршници савладају госте из Пиреја.

Један од трагичара је Џони О'Брајант који је на шест секунди до краја имао слободна бацања да донесе Звезди предност.

Погодио је једно слободно и резултат на семафору био је 79:79. Олимпијакос је имао последњи напад о којем ће се причати наредних сати. Код убацивања лопте, Спанулис је одгурнуо Лазића и бацио га на паркет, а арбитри нису досудили фаул у нападу.

Након тога искусни Јоргос Принтезис погодио је уз фаул на три секунде до краја. Промашио је додатно слободно, Звезда за кратак период није успела да организује напад и доживела је пораз у 500. мечу у Европи.

Најефикаснији у пораженом саставу био је Џони О'Брајант са 16 поена, а пратили су га Волден и Лојд са 13, као и Јагодић-Куриџа са 10 поена.

Олимијакос су до тријумфа предводили Принтезис са 16, Спанулис је убацио 14, док су по 12 постигли Херисон и Слукас

Црвено-бели одлично су отворили утакмицу и серијом Корија Волдена дошли су до +6, 11:5. Потом је у игру ушао и Џони О'Брајант који је наставио тамо где је стао његов сународник погодивши две тројке и двојку.

Бриљирала је Звезда у првом периоду, предност је расла и на крају десетоминутног периода резултат је био 30:16.

Током друге деонице екипа Саше Обрадовића одржавала је предност која се кретала између осам и 13 поена.

Треба напоменути да је суђење у првом полувремену било дискутабилно, те су гости из Пиреја задовољни отишли на петанестоминуту паузу јер су имали „свега“ осам поена заостатка – 45:37.

Утисак је био да екипа са Малог Калемегдана игра много боље него што је то семафор показивао.

У трећој четвртини екипа Јоргоса Барцокаса потпуно је ухватила прикључак. Ерон Херисон покренуо је серију и до краја трећег периода гледали смо велику борбу.

У последњу деоницу ушло се са резултатом 62:61 за Олимпијакос.

Током чевртог периода игре екипа Олимпијакоса одржавала је минималну предност све до 36. минута. Тада су црвено-бели успели да преокрену, те су у последњи минут ушли са +2, 78:76.

Принтезис је на 40 секунди до краја донео изједначење тиму, а потом Звезда није успела да искористи шансу. Олимпијакос је имао све у својим рукама у последњем нападу међутим, Обрадовић се одлучио на храбар потез.

Лазић је на осам секунди до краја направио фаул чиме је послао Василиса Спанулиса на линију за слободна бацања. Искусни Грк погодио је једно слободно и црвено-бели су имали напад за победу.

Потом је уследио финиш који смо описали на почетку извештаја и Звезда је претрпела девети пораз у тринаест утакмица.