Фуриозна Звезда почистила ФМП у Железнику

© Фото : АБА/ФМПМарко Јагодић-Куриџа, Црвена звезда кошарка
Марко Јагодић-Куриџа, Црвена звезда кошарка - Sputnik Србија
Кошаркаши Црвене звезде победили су ФМП 111:75 у 10. колу АБА лиге.

Изабраници Саше Обрадовића одиграли су вероватно најбољу утакмицу ове сезоне у регионалном кошаркашком такмичењу.

Црвено-бели бриљирали су у Железнику од првог до последњег минута и ни у једном тренутку се није поставило питање победника.

Екипа са Малог Калемегдана шутирала је невероватних 20/29 за три поена, 14/28 за два и 23/25 са линије за слободна бацања.

Најефикаснији у победничком саставу био је Огњен Добрић са 21 поеном, Симоновић је убацио 19, Лазић 15, а Алекса Ускоковић је имао дабл-дабл – 10 поена и 10 асистенција.

Поражене је предводио Стефан Лазаревић са 17 поена, док је Марко Пецарски постигао 12.

​Средином прве четвртине екипа Саше Обрадовића серијом Бранка Лазића, Огњена Добрића и Дејана Давидовца створила је двоцифрену предност. Тридесет поена постигли су црвено-бели и на кратку паузу отишли су са +11, 30:19.

Током друге деоница предност црвени-белих је само расла. Сјајно су играли гости, готово сви су погађали и на петнаестоминутну паузу отишло се са резултатом 61:38.

Утакмица је у другој четвртини практично решена, а током треће и четврте Звезда је само одржавала предност.

На крају ФМП – Црвена звезда 75:111.

Звезда има скор 9/1, а ФМП 2/6.

​► Звездина вртешка траје већ три године – и опет за то у Србији нема решења

► НБА се вратио – Богдановић слабо шутирао на дебију, Бјелица ван ритма

► Вол и Казинс поново у акцији, шампион без главних звезда славио у дербију Лос Анђелеса