Партизан уписао седму узастопну победу и поново сачувао мрежу

Фудбалери Партизана су успели да упишу и седму узастопну победу, са 2:0 су победили Вождовац у 18. колу Суперлиге Србије.

Вицешампион није одиграо меч за памћење, али је успео да оствари циљ и стигне до вредних бодова.

Владимир Стојковић - Sputnik Србија
Партизан се извукао из нокдауна – главу су му сачувала три пара рукавица

Партизан је други на табели са 41 поеном, шест мање од водеће Црвене звезде која у недељу игра против Бачке.

Већ у првих десетак минута дуела на стадиону Вождовца виђене су прилике на обе стране.

Одличну шансу за тим тренера Јована Дамjановића је имао Милош Пантовић, али је био непрецизан.

Домаћи су били конкретнији, двапут је морао да реагује млади голман Александар Поповић, а тек у 45. минуту Партизан је дошао на корак од гола, после шута Филипа Холендера.

​После пет минута игре у другом полувремену мрежа се затресла, Александар Шћекић је предивно упослио Такуму Асана, а Јапанац није имао тежак посао да савлада голмана Милоја Прековића.

Вождовац је наставио са атацима, али је Партизан успео да дуплира предност преко Лазара Марковића, који је меч стартовао са клупе за резервне играче.

Асистенцију је уписао Бибрас Натхо, а некадашњи репрезентативац Србије је само проследио лопту у гол.

Тренера Партизана Александра Станојевића може да радује чињеница да је мрежа његове екипе поново остала нетакнута, као и да је испит поново положио млади чувар мреже Поповић.

Са друге стране, Вождовац је осмопласирани на табели са 27 бодова, колико имају Радник и Раднички на позицијама изнад и испод београдског тима.

► Партизан се извукао из нокдауна – главу су му сачувала три пара рукавица

► Бирамо најлепши гол – „штикла“, брзи воз из Кореје или „маказице незнаног јунака“ /видео/

► Протести, предрасуде, увреде, средњи прст, али – Русија сада зна ко је Марко Николић