Вол и Казинс поново у акцији, шампион без главних звезда славио у дербију Лос Анђелеса

© AP Photo / Nick WassАмерички кошркаш Џон Вол
Амерички кошркаш Џон Вол - Sputnik Србија
Кошаркаши Хјустон Рокетса савладали су Чикаго Булсе 125:104, у утакмици у којој су се Џон Вол и Демаркус Казинс вратили на терен после дуге паузе.

Вол, некадашњи Ол-стар плејмејкер, последњи пут на терену се нашао крајем 2018. године и то у дресу Вашингтон Визардса који су га пре неколико дана трејдовали у Рокетсе.

У првом предсезонском дуелу, Вол је изгледао одлично на паркету и наговестио је да би могао да се врати у стару форму када је био међу најбољим плејмејкерима на свету.

Он је за 19 минута на терену остварио учинак од 13 поена, пет скокова и девет асистенција, уз 6/10 из игре.

У дресу Хјустона није било Џејмса Хардена, али зато јесте још једног повратника Демаркуса Казинса. Буги је, баш као и Вол, дуго био одсутан због повреде и одиграо је добар меч.

Бивши центар Сакраменто Кингса постигао је 14 поена уз пет скокова (5/7 из игре).

Рокетси су утакмицу преломили у првом полувремену које су добили са 66:46. Најефикаснији у победничком тиму био је Бруно Кабокло са 18 поена, док су Грин и Гордон имали по 16.

Код Булса Коби Вајт је убацио 15, Марканен 13, а Лавин, Вонле и Вилијамс по 12 поена.

Кошаркаши Лос Анђелес Лејкерса савладали су градског ривала Клиперсе 87:81.

Лејкерси, актуелни шампиони, очекивано су били без Леброна Џејмса и Ентонија Дејвиса који и даље одмарају од напорног краја претходне сезоне.

И у таквом стању екипа Френка Вогела победила је Клиперсе којима су стартери играли само у првом полувремену.

Утакмица је одлучена у последњој четвртини коју су Лејкерси добили резултатом 28:20.

Најефикаснији у победничком тиму био је Тејлен Хортон-Такер са 19 поена, Кузма је додао 18, а Херел 13 поена.

Код Клиперса једино је Пол Џорџ био двоцифрен са 10 поена, Ленард је убацио свега три за 14 минута, седам је постигао Лук Кенард.

Њујорк Никси славили су против Детроит Пистонса – 90:84.

Млади тим Никса одиграо је добру утакмицу у предсезони, а кључну предност стекли су у трећој четвртини добивши овај период са 26:14.

Тим Тома Тибодоа имао је неколико расположених кошаркаша међу којима је био и руки Оби Топин. Он је за 20 минута постигао 11 поена и уз то је имао седам скокова.

Најефикаснији код Никса био је Ар Џеј Берет са 15 поена, Рендл је убацио 11, а Ноел и Пејтон по 10 поена.

У пораженом тиму истакли су се Садик Беј и Сви Михаљук са по 14 поена, Роуз је убацио 10, а Грифин је имао девет поена, седам скокова и пет асистенција.

Предсезона траје до 19. децембра, а званично нова такмичарска година креће 22.12.2020.