Звезда од готовог направила вересију и после продужетка изгубила од Албе

© Фото : АБА/Црвена звезда мтсКошаркаши Црвене звезде
Кошаркаши Црвене звезде  - Sputnik Србија
Кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Албе после продужетка 90:84 у 14. колу Евролиге.

Једини представник Србије у елитном кошаркашком такмичењу имао је све у својим рукама, али лоша решења у завршници коштала су их прекида црне серије.

Звезда је имала напад и +2 у последњем минуту регуларног дела меча међутим, Кори Волден није успео да погоди, а потом је Лук Сикма са линије са слободна бацанја, на 1,3 до краја, изједначио 76:76.

За кратак период Волден је успео да поентира, али не и да на време избаци лопту, те се ушло у продужетак. Тамо је Алба била много боља и заслужено је славила.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Џордан Лојд са 21 поеном, Добрић је постигао 13, а О'Брајант је имао 12, девет скокова, четири асистенције, али и пет личних грешака.

Победника је предводио Маодо Ло са 21 поеном, Сива је убацио 19, Тиман 13, а Сикма је остварио учинак од девет поена, шест скокова и пет асистенција.

Црвено-бели нису најбоље отворили утакмицу, те је Саша Обрадовић морао први да реагује тајм-аутом, 5:11. До краја четвртине домаћи играчи заиграли су чвршће и то се видели и на семафору, 16:15.

Серијом Џонија О'Брајанта, Корија Волдена и Огњена Добрића Звезда је дошла великих +9, 24:15, чиме је серија износила 19:4.

Изабраници Саше Обрадовића одржавали су предност, али су одиграли лошу завршницу првог полувремена и екипа из Албе имала је свега три поена заостатка – 37:34.

Обрадовић је у трећој четвртини одлучио да уради нешто што у досадашњем делу сезоне није била пракса. Ускоковић и Симанић погодили су важне тројке, надовезао се и О'Брајант, те је у једном тренутку предност била +14, 55:41.

Гости из Берлина успели су мало да се консолидују и пред четврту четвртину имали су девет поена заостатка.

Током последње деонице екипа Црвене звезде није успела да одржи предност. На сваки постигнут кош гости су имали одговор и у завршници смо гледали велику драму.

© Фото : КК Црвена звездаОгњен Добрић, кошаркаш Црвене звезде, током дуела са Албом
Звезда од готовог направила вересију и после продужетка изгубила од Албе - Sputnik Србија
Огњен Добрић, кошаркаш Црвене звезде, током дуела са Албом

Звезда је преко Лојда успела да дође до предности и напада у последњем минуту, али Кори Волден није успео да погоди чиме би предност износила два поседа.

У наредном нападу Ло је промашио полагање, акцију је пратио Лук Сикма и приликом офанзивног скока фаулирао га је Дејан Давидовац. Крилни центар је погодио оба слободна бацања, потом Волден није успео на време да шутне и ушло се у продужетак.

Током додатних пет минута гости су били бољи ривал, имали су и среће у неким тренуцима, и за Немачку се враћају са осмехом на лицу и новом победом у џепу.

Ово је био пети пораз заредом Звезде у Европи, те сада имају скор 4/10, док је Алба на 6/7.

► Ражнатовић: Гудурић је слободан кошаркаш