Партизан доминантном представом завршио јесењи део првенства /видео/

Фудбалери Партизана су у 19. колу Суперлиге Србије савладали Младост резултатом 4:0 (2:0).

Црно-бели су победом окончали јесењи део шампионата, па на одмор иду као други на табели, са барем шест бодова заостатка за Црвеном звездом.

Изабраници Александра Станојевића су сезону завршили на феноменалан начин, са чак осам победа у низу – и то уз укупно само један примљен гол.

Партизан је, после пораза од Радничког у Нушу, остварио победе против Мачве (2:0), Спартака (2:1), Пролетера (1:0), Металца у Купу (1:0), ТСЦ (4:0), Чукаричког (1:0) и Вождовца (2:0).

​Утакмица против екипе из Лучана била је још један пример сјајне игре клуба из Хумске, у којој је потпуно доминирао у свим статистичким параметрима.

Лопта је у њиховим ногама била током 60 одсто времена, а ка противничком голу је упућено 18 шутева, од чега чак 12 у оквир.

Са друге стране Младост је тек два пута лопту послала ка голу противника, али чувар мреже домаћина Александар Поповић није био угрожен.

Партизан је, мање-више, решио питање победника после првих 45 минута.

Стрелац првог поготка био је Такума Асано у 25. минуту, који је претходно затресао пречку противничког гола.

У  42. предност своје екипе дуплирао Бибарс Натхо са беле тачке.

Црно-бели су кренули офанзивно и у другом полувремену, а прва велика прилика догодила се у 59. минуту.  Тада је Сејдуба Сума проиграо Ивана Обрадовића, који је постигао свој први гол по повратку у Хумску.

За коначних 4:0 побринуо се Лазар Марковић у 84. минуту утакмице.

Црно-беле сада очекује пауза што се такмичарских мечева тиче, све до 6. фебруара када у Хумску долази Напредак.

► Српски тренер на удару руских бизнисмена: „Треба му дати отказ, не зна где се налази

► Да ли посрнулом гиганту вреди да брани контроверзног Албанца?