Дебакл Партизана у Новом Месту

© Фото : Крка/Драго Перко/кошарка.сиКошаркаши Партизана против Крке
Кошаркаши Партизана против Крке  - Sputnik Србија
Кошаркаши Партизана изгубили су на гостовању од Крке 69:50 у 11. колу АБА лиге.

Изабраници Саша Филиповског одиграли су катастрофалну утакмицу, ни у једном тренутку нису били конкурентни против Крке и што пре ће желети да забораве утакмицу.

Црни-бели имали су двоцифрен заостатак од средине прве четвртине и до краја сусрета ниједном нису успели да смање разлику на једноцифрен дефицит.

Партизан је шутирао очајних 2/24 за три поена, слабих 13/28 за два, а и са линије за слободна бацања нису бриљирали – 18/27.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Коди Милер-Мекинтајер са 12 поена, Загорац је постигао девет, а Томас седам поена.

Победника је предводио Камфор са 16, Стипчевић је убацио 13, Врабац девет, а Барич и Коси по осам поена.

Од старта утакмице гости из Београда нису могли да пронађу ритам. Чини се да су потценили противника који је средином прве деонице дошао до +9, 15:6.

Екипа из Новог Места до краја четвртине успела је да повећа предност, те се на петоминутну паузу отишло са резултатом 22:10.

Током друге четвртине предност Словенац је порасла. Партизан никако није могао да уђе у ритам, шут за три поена био је катастрофалан и за 20 минута у дворани Леон Штукељ убацили су само 24 поена.

На полувремену црно-бели губили су 41:24.

Ни у трећој четвртини ништа се није променило на терену. Штавише, игра екипе Саша Филиповског изгледала је још слабије, порађали су се кошеви и једноставно пораз је био неизбежан.

У последњој деоници гледали смо пресликану игре из претходних периода. Крка је доминирала, Партизан је био изгубљен на терену и доживели су шести шести пораз у 11 утакмица.

Партизан се овим неуспехом још више удаљио од плеј-офа АБА лиге и до краја ће им бити изузетно тешко да стигну Звезду, Цедевиту, Будућност, Морнар, Игокеу и Мегу које имају знатно бољи однос победа и пораза.

Подсећамо, прва четири тима пласираће се у доигравање које доноси пласман у европска такмичења.

Парадокс кошарке на Јадрану: Једна екипа се удавила, а шест и даље плива у Европи