Ливерпул „бројао“ до седам – најтежи пораз у историји Лукиног Кристал Паласа!

© AP Photo / Adam DavyМохамед Салах, Ливерпул
Мохамед Салах, Ливерпул - Sputnik Србија
Фудбалери Ливерпула победили су на гостовању Кристал Палас 7:0 у 14. колу Премијер лиге.

Изабраници Јиргена Клопа одиграли су најбољу утакмицу ове сезоне, бриљирали су од првог до последњег минута и потпуно су унуштили противника из Лондона.

Кристал Палас доживео је најтежи пораз у историји на свом стадиону, пошто никада пре нису примили седам голова на „Селхурст парку“.

Већ у првом полувремену могло је да се наслути да се Лука Миливојевић и Кристал Палас неће добро провести. У трећем минуту Минамино је погодио за 1:0, у 35. је Мане повосио на 2:0, а у 44. у листу стрелаца уписао се и Боби Фирмино.

Редси су постигли три гола у првом полувремену као гости први пут од 2017. године када су то учинили против Борнмута.

У наставку меча гости из Ливерпула нису желели да спусте гас, већ су постигли још четири гола. Хендерсон је у 52. погодио за 4:0, а потом је у игру ушао и Мохамед Салах.

Египћанин је до краја дао два гола и једном је асистирао. У стрелце се уписао у 81. и 84, док је Фирмино асистирао у 68. минуту.

Салах је први играч у историји Ливерпула који је као замена дао два гола и поделио једну асистенцију.

Ливерпул се налази на првом месту са 31 бодом из 14 мечева, док је Палас на 12. са 18 бодова.