Меси изједначио рекорд Пелеа

© AP Photo / Joan MonfortЛионел Меси, Барселона
Лионел Меси, Барселона - Sputnik Србија
Лионел Меси, фудбалер Барселоне, изједначио је рекорд легендарног Бразилца Пелеа по броју постигнутих голова за један тим.

Пеле је за Сантос постигао 643 гола, а рекорд је био важећи од 1974. године. Од данас, 19. децембра, Меси дели прво место са Бразилцем пошто је на утакмици против Валенсије дао један гол.

Меси је у четвртом минуту надокнаде првог полувремена промашио пенал, али је искористио одбитак и погодио за 1:1.

У другом полувремену Барселона је повела голом Роналда Арахуа у 52. минуту меча, док су популарни "слепи мишеви" изједначили голом Уругвајца Максимилијана Гомеса у 69. минуту.

Барселона је сада на петом месту шпанског првенства са 21 бодом, док је екипа Валенсије на 12. месту са 15 бодова.