Богдановић разигравао саиграче у последњем предсезонском мечу

© AFP 2023 / Kevin C. CoxБогдан Богдановић, Атланта Хокс
Богдан Богдановић, Атланта Хокс - Sputnik Србија
Богдан Богдановић, кошаркаш Атланте Хокс, одиграо је солидну утакмицу у победи екипе против Мемфис Гризлиса – 117:116.

Богдановић, који је ове јесени дошао у франшизу из Џорџије, на терену је провео 27 минута и није имао најбоље шутерско вече.

Погодио је свега три шута из дванаест покушаја, али је био најбољи асистент на мечу, те је промашаје анулирао тиме што је спајао саиграче са обручом.

Меч је завршио са десет поена, два скока и седам асистенција.

У дуелу два млада тима виђена је добра кошарка, Гризлиси, на чијој клупи као помоћник седи српски тренер Дарко Рајаковић, контролисали су ритам током већег дела меча, али су у последњој деоници испустили предност.

Хокси су четврту четвртину добили резултатом 36:25, а трагичар Мемфиса био је Боутрајт који је на четири секунде до краја, при резултату 115:113 за Атланту, изгубио лопту.

Најефикаснији у победничком тиму био је Данило Галинари са 19 поена, Редиш је додао 18, Колинс је имао 15, а Треј Јанг 12 поена и две асистенције.

Код Гризлиса бољи од осталих био је Џа Морент са 15 поена, четири скока и осам асистенција.

НБА сезона креће у ноћи између 22. и 23. децембра.

Велика НБА анкета: Јокић најбољи центар и кандидат за МВП