Србин доминирао на терену, а Американац му одговорио – песницом /видео/

© Фото : АБА лига/Мега Сокербет/Ивица ВеселиновФилип Петрушев, кошаркаш Меге
Филип Петрушев, кошаркаш Меге  - Sputnik Србија
Филип Петрушев, кошаркаш Меге, забележио је још једну феноменалну партију, а то се није свидело америчком центру са друге стране терена.

Петрушев је водио своју екипу до победе над Будућности резултатом 78:72 у 11. колу АБА лиге.

Млади српски центар је забележио 23 поена (9/17 из игре), 13 скокова, по једну асистенцију и украдену, те две блокаде.

Петрушев се није допао центру гостију Вилију Риду, који је већ после пет минута проведених на паркету решио да му одговори – песницом.

После једног закуцавања доскорашње колеџ звезде и прославе истог, Рид му је пришао са стране и намерно га ударио у пределу груди.

View this post on Instagram

A post shared by Uncle Screw (@uncle.screw)

​Судије су моментално искључиле тридесетогодишњег Американца, који, иначе, има солидно НБА искуство.

Петрушев је наставио да доминира, те је оправдао улогу најбољег центра јадранског првенства, а његова Мега се уједно попела на друго место табеле.

Будућности је ово био први пораз ове сезоне за осам одиграних мечева – што је мање него што је одиграла већина екипа, због одлагања због вируса корона.

Подгоричани су били близу да направе огроман преокрет, пошто су 20 поена заостатка са почетка другог полувремена успели да сведу на минус од свега пет поена у завршници.

Ипак, изузетно млада екипа Меге је показала да поседује и завидно искуство, те мирно привела меч крају.

Поред Петрушева двоцифрен код домаћина био је Лука Церовина са десет поена, док су се на другој страни истакли Мелвин Еџим са 22 поена и девет скокова и Никола Ивановић са 12 поена и десет асситенција.

Кошаркаши Звезде у изолацији, одложен меч са Цедевитом!