Дебакл Звезде у Русији!

© Sputnik / Александр Гальперин / Уђи у базу фотографијаМарко Симоновић, кошаркаш Звезде
Марко Симоновић, кошаркаш Звезде - Sputnik Србија
Кошаркаши Црвене звезде су доживели дебакл на гостовању Зениту у Русији у оквиру Евролиге пошто је меч завршен резултатом 98:69.

Српски представник је у елитном такмичењу доживео и 11. пораз на 16 утакмица, а дуел у Санкт Петербургу је био решен већ у првој четвртини.

Тренер КК Црвена звезда Саша Обрадовић незадовољан игром свог тима на мечу против Зенита - Sputnik Србија
Обрадовић бесан после дебакла Звезде: Срамотно!

Већ тада је Зенит стигао до 20 поена предности и до краја меча је само одржавао разлику, не дозвољавајући ривалу да се приближи.

Звезда је у Русију отпутовала без Џордана Лојда, најбољег поентера екипе, који је заражен вирусом корона.

У тиму није било ни центра Емануела Терија, у Русију нису путовали Бориша Симанић и Алекса Раданов, играчи са малом минутажом, док је дебитовао Кино Колом, који је недавно стигао у клуб уместо Тејлора Рочестија.

Зенит је прву деоницу решио резултатом 30:12, до полувремена је Звезда успела да смањи заостатак, али је у наставку била потпуно надиграна.

Најбољи појединац у редовима победничког тима био је бивши играч Звезде, Кеј Си Риверс који је убацио 23 поена.

Сјајну подршку је имао у Кевину Пенгосу који је додао 17, док је још један бивши црвено-бели, Били Берон, са 13 поена и пет асистенција уписао одличну представу.

На другој страни су двоцифрени учинак имали само Џони О'Брајант са 13 и Дејан Давидовац са десет поена, Огњен Добрић је уписао девет, Кори Волден осам, Алекса Ускоковић седам, а Колом је на дебију забележио пет поена за нешто мање од десет минута у игри.

После 16 одиграних утакмица Звезда је 16. на табели са пет победа и 11 пораза, али и једном или две утакмице више од осталих ривала.

► Парадокс кошарке на Јадрану: Једна екипа се удавила, а шест и даље плива у Европи

► Обрадовић о навијачима: Само размишљам о дану када ћемо заједно да побеђујемо

► Да ли је искусни Шпанац решење Звездиних проблема?