Срби срушили шампиона Италије! /видео/

© AP Photo / Fabio FerrariСрпски фудбалер Душан Влаховић у дресу Фиорентине
Српски фудбалер Душан Влаховић у дресу Фиорентине - Sputnik Србија
Српски фудбалери Душан Влаховић и Никола Миленковић одиграли су сјајно и допринели победи над Јувентусом.

Актуелни шампион Италије је доживео први пораз у националном првенству ове сезоне – и то од екипе која је остварила тек трећу победу, па је тренутно 15. на табели.

Фиорентина је нокаутирала Стару даму на гостовању у Торину и однела победу од 3:0.

Јувентус је начео српски репрезентативац Душан Влаховић, који је постигао гол већ у трећем минуту утакмице.

Некадашњи нападач Партизана је постигао трећи гол у три утакмице и тиме потврдио да се налази у сјајној форми, као и да погодак може да постигне против било кога.

Ситуација се драстично погоршала за изабранике Андрее Пирла у 18. минуту, када је Хуан Квадрадо добио директан црвени картон.

Јувентус је, иако са играчем мање, нападао, али пролаза бедема Виоле, предвођеног такође репрезентативцем Србије Николом Миленковићем, није било.

Фиорентина је чувала предност, а онда је искористила шансу и докрајчила противника.

Алекс Сандро је затресао сопствену мрежу у 76. минуту, да би коначан резултат поставио Мартин Касерес неколико минута касније.

Подсетимо, Јуве је крајем прошле сезоне отпустио Мауриција Сарија и на његово место довео неискусног Пирла, шокиравши јавност.

За сада им се то у првенству није исплатило, па после 13 кола имају седам бодова мање од лидера Милана, противника Црвене звезде у нокаут фази Лиге Европе.

У наредном колу Серије А Јувентус дочекује Удинезе, а Фиорентина Болоњу.

Црвена звезда добила појачање из Интера!

Вељковић за Спутњик: Вердер не губи кад ја играм, са Србијом хоћу на Мундијал