Навијачи ватреним спектаклом послали Милан са врха у нову годину! /видео/

Фудбалери Милана победом против Лација осигурали су прво место на крају 2020. године и навијачи овог клуба знали су то како да прославе.

Иза „росонера“ налази се тешка деценија у којој су више времена провели борећи се за пласман у четири најбоља тима, него за Скудето.

Да се нешто мења на боље могло се наслутити на крају прошле и почетком ове сезоне.

Екипа Стефана Пиолија налази се на првом месту са 34 освојена бода, једним више од градског ривала Интера и чак десет од актуелног шампиона Јувентуса.

У Италији сада следи деветодневна пауза, сезона се наставља тек 3. јануара 2021. што значи да ће Милан годину дочекати као првопласирана екипа. Навијачи су то знали како да прославе на улицама града.

Последња три бода освојили су у дуелу против поменутог Лација. На Сан Сиру виђена је фантастична утакмица која је решена у надокнади времена.

Милан је одлично отворио утакмицу и већ после седамнаест минута игре резултат на семафору био је 2:0. Прво је погодио Ребић, а потом и Чалханоглу.

Гости из Рима успели су да преко Луиса Алберта смање до полувремена, те су „росонери“ имали гол предности на петнаестоминутној паузи.

У наставку дуела Лацио је играо боље, био је конкретнији и у 59. минуту стигао је до изједначења. Сергеј Милинковић-Савић послао је одличну лопту ка Имобилеу који је левом ногом послао лопту у мрежу.

До краја дуела фудбалер Милана Анте Ребић имао је шансу да доведе екипу у вођство, али је у два наврата био непрецизан. Чинило се да ће тимови поделити бодове, а да тако не буде побринуо се Тео Хернандез.

Леви бек Милана одлично је скочио после убачене лопте из корнера и главом савладао Реину. Уследило је велико славље и домаћи тим је однео сва три бода.

Да се лепши дани враћају у град на северу Италије најавио је Златан Ибрахимовић, а екипа сада и без њега бележи добре резултате. Ибрахимовић је повређен и није играо више од месец дана, и упркос томе екипа има скор од шест победа и три ремија у свим такмичењима.

„Шампион попут Ибрахимовића увек недостаје, јасно је да смо јачи са њим када је на терену. Чињеница је да је Лацио држао посед након што смо повели је моја грешка. Требало је да будемо агресивнији. Побеђујемо утакмице јер имамо јаке фудбалере, не бих их мењао ни за шта“, рекао је Стефано Пиоли после меча.

Последњу титулу Милан је освојио 2011. године, након тога уследио је сушни период, један од најтежих периода у клубу и мало је рећи да су навијачи жељни успеха.

Скудето је приоритет, али „росонери“ ће покушати да и на европској сцени направе добар резултат. Прва препрека у нокаут фази Лиге Европе им је управо Црвена звезда.

Шампион Србије није имао среће на жребу, међутим, ово ће бити сјајна шанса да се одмери снага са, ове сезоне, најбољом екипом у Италији. Двомеч између српског и италијанског представника игра се средином фебруара.

До тог тренутка има још времена, црвено-беле очекују зимске припреме током јануара и почетком фебруара, док ће Милан покушати да одржи форму утакмицама у Серији А.