Сергејеве лопте „имају очи“, зна то најбоље Имобиле

© AFP 2023 / FILIPPO MONTEFORTEСергеј Милинковић-Савић
Сергеј Милинковић-Савић - Sputnik Србија
Милан је у дербију 14. кола Серије А победио Лацио после велике борбе, голом Теа Ернандеза у 92. минуту (3:2), али је потез утакмице била асистенција Сергеја Милинковић-Савића.

Српски репрезентативац Сергеј Милинковић-Савић, чији је гол против Норвежана у полуфиналу баража за одлазак на Евро одушевио фудбалски свет, када је безобразно „боцнуо“ противничког голмана, који је буквално био на гол линији, овога пута је извео нову магију на "зеленом тепиху".

Играо се 59. минут великог дербија, а везиста Лација је без гледања, из прве, слабијом левом ногом, пребацио комплетну одбрану Милана и „спојио с голом“ Ћира Имобилеа, који је резантним ударцем левом ногом, само проследио лопту у малу мрежу Донаруминог гола.

Невероватна асистенција која је и најзахтевније љубитеље фудбала оставила без даха.

Иначе, Сергеј и Имобиле имају заиста фантастичну сарадњу, па је Србин својим луцидним додавањима и те како утицао да прошле сезоне Италијан сa 36 погодака буде први стрелац Серије А, и да однесе победу по броју датих голова у једној сезони испред Кристијана Роналда.

Лука Јовић  - Sputnik Србија
Да ли је ово крај Луке Јовића у Реалу? Зидан га игнорисао на рођендан

Милинковић-Савић је у актуелној сезони Серије А постигао три гола уз четири асистенције и јасно је да игра Римљана, који су тренутно осми на табели, умногоме зависи од њега.

Зато и не чуди што се за стандардног репрезентативца Србије одавно распитују бројни европски великани, од Реал Мадрида, преко Манчестер јунајтеда, до Пари Сен Жермена и Јувентуса.