Џака као Анри, Арсенал прекинуо катастрофалан низ /видео/

© REUTERS / ANDREW BOYERSГранит Џака, Арсенал
Гранит Џака, Арсенал - Sputnik Србија
Фудбалери Арсенала славили су у дербију Лондона против Челсија 3:1, чиме су прекинули серију од седам утакмица заредом у којима нису успели да дођу до три бода.

„Тобџије“ скоро два месеца нису знале за победу у Премијер лиги и против великог ривала успели су да коначно прекину катастрофалан низ.

На утакмици смо видели два одлична гола, од којих је један дело Гранита Џаке – репрезентативца Швајцарске који има албанско порекло.

Џака је у 44. минуту извео феноменалан слободан ударац, те голман Челсија Едоард Менди није имао никакву шансу.

Џака је овим поготком постао први играч још од Тјерија Анрија који је дао гол из слободног ударца против Челсија. Француз је претходно децембра 2003. савладао голмана „плаваца“ шутиравши из „слободњака“.

То је уједно био и трећи гол Швајцарца из слободног ударца у дресу Арсенала. Испред њега налазе се само Робин ван Перси и Алексис Санчес са по пет голова и Тјери Анри са 12.

Поред Џаке, „Тобџије“ су до победе водили Александар Лаказет и Букајо Сака.

Лаказет је погодио из пенала у 34. минуту, док је Сака постигао прелеп гол у 56.

Једини стрелац за Челси био је Тами Ејбрахам у 85. минуту, а Жоржињо је у 91. пропустио шансу да са беле тачке смањи на 3:2.

Арсенал са ова три бода бежи из доњег дома и тренутно има 17 бодова, док је Челси на шестом месту са 25.