Партизан фуриозним другим полувременом славио у Венецији за крај 2020!

© Фото : АБА/Партизан НИССашо Филиповски Партизан
Сашо Филиповски Партизан  - Sputnik Србија
Кошаркаши Партизана победили су Венецију 79:59 у одложеном мечу седмог кола Еврокупа.

Црно-бели завршили су групну фазу другог по рангу европског кошаркашког клупског такмичења са тријумфом, међутим, и поред тога нису се померили на табели и у Топ 16 фазу улазе са већ познатог четвртог места.

Екипа Саша Филиповског и пре овог дуела знала је да боље од четврте позиције не може, Венеција је одавно изгубила шансе, те меч није имао такмичарски значај.

Најтрофејнији српски кошаркашки клуб приступио је утакмицу озбиљно и великом серијом у трећој четвртини сломио је отпор противника. Партизан је овај период игре добио са 28:12 и пред четврту четвртину имао је двоцифрену предност, 55:45.

У последњих десет минута рутински су одржали предности и заслужено су дошли до шесте победе у групној фази, те овај део завршавају са скором 6/4.

Најефикаснији у победничком саставу био је Рашон Томас са 17 поена и пет скокова, а пратили су га Јарамаз са 12, Пејџ са 11 и Милер-Мекинтајер са девет поена и шест асистенција.

Поражене је предводио Мичел Ват са 21 поеном, док ниједан други кошаркаш није имао двоцифрени учинак.

Црно-бели на старту утакмице нису бриљирали, прилично су се мучили у нападу у после првих десет минута имали су седам поена заостатка, 18:11.

У другој је ситуација била нешто боља, али опет је Венеција одржавала предност и на петнаестоминутној паузи имала је шест поена предности, 33:27.

У наставку меча на терену је постојала само једна екипа, црно-бели су доминирали и на крају уписали убедљиву победу.

Партизан ће у Топ 16 фази играти Метрополитана, Локомотиве Кубањ и Трента. Друга фаза креће 13. јануара и завршава се 10. марта.

Плеј-оф је на програму од 23. марта до 5. маја.