Прва победа Радоњића у другом мандату – Звезда после драме срушила ПАО!

© Фото : АБА лига/Игокеа/Никола ВурунаДејан Радоњић, КК Црвена звезда
Дејан Радоњић, КК Црвена звезда - Sputnik Србија
Кошаркаши Црвене звезве победили су Панатинаикос 74:71 у 17. колу Евролиге.

Дејан Радоњић, тренер Црвене звезде, остварио је прву победу на клупи клуба са Малог Калемегдана у другом мандату. Утакмица је подсетила на оне старе, тврде, мечеве када су у Београду падали европски великани.

Звезда је утакмицу преломила крајем четврте четвртине, међутим, у другој је направљена кључна разлика коју су црвено-бели одржавали до последњег минута.

Гости из Атине ухватили су прикључак на 50 секунди до краја када је Јанис Папапетру погодио тројку за 58:58. У наредном нападу Џони О'Брајант погодио је оба слободна бацања за 60:58, а потом је Немања Недовић изгубио лопту чиме је практично поклонио победу црвено-белима.

Ушло се у пенал завршницу, Волден и Давидовац били су непогрешиви са линије за слободна бацања и Звезда је на крају славила 74:71.

Најефикаснији у победничком саставу Волден са 17 поена, Колом је убацио 13, док је Добрић постигао 11. Поражене је предводио Недовић са 16 поена и Папапетру са 20.

Црвено-бели нису добро отворили утакмицу, ПАО је после пет минута игре имао шест поена предности (4:10), међутим, изабраници Дејана Радоњића брзо су ухватили ритам и прву деоницу добили су резултатом – 22:15.

На старти друге четвртине гледали смо уједначену игру, постизали су се кошеви један за другим, али поново од средине четвртине српски представник прави разлику.

Сјајно је играо Огњен Добрић, пратили су га Волден, Давидовац и Раданов, те је предност Звезде у једном тренутку била +17, 48:31. Ипак, у последња два минута нису постигли кош и Панатинаикос је на петнаестоминутну паузу отишао са пристојних једанаест поена заостатка – 48:37.

У трећој четвртини гледали смо лошу кошарку, екипе су постигле по свега девет поена и у последњу деоницу ушло се са истом разликом као на полувремену – 57:46.

Четврта деоница донела нам је много узбуђења. Панатинаикос је дисао за вратом Звезди, није допустио ривалу да дође до веће предности и на крају су дошли у ситуацију да могу да извуку и победу.

На срећу навијача Звезде то се није десило. Недовић је на 20 секунди до краја, при резултату 70:68, изгубио лопту и ПАО је морао да прави фаул. Волден је убацио оба бацања, потом и Давидовац, те ПАО није успео да преко Недовића на време шутне лопте и евентуално избори продужетак – 74:71.

Ово је шеста победа Звезде у Евролиги, док су гости из Атине остали на пет.