Партизан добио новогодишњи поклон у Сплиту – старог Огњена Јарамаза! /видео/

© Фото : Фото: АБА лига/Сплит/Ивица ЧавкаКошаркаши Партизана у Сплиту
Кошаркаши Партизана у Сплиту - Sputnik Србија
Кошаркаши Партизана су победили Сплит резултатом 86:74 уз сјајну игру Огњена Јарамаза.

Црно-бели су победом започели 2021. годину, којом су у АБА лиги дошли до скора од 7-6.

Сјајну партију пружио је помало заборављени Огњен Јарамаз, који је убацио 29 поена уз изузетан шут из игре од 10/17.

Српски бек је уз то додао три скока, те по једну асистенцију, украдену лопту и блокаду – за индекс корисности од чак 33.

​Јарамаз је одлично завршио претходну и почео ову сезону, са укупно 45 поена у прва два кола, али је уследила повреда.

Раније је завршио меч трећег кола против ФМП-а у АБА лиги, па је због тог пеха пропустио наредних пет кола.

Вратио се као потпуно други играч и у наредна три меча постигао свега 13 поена, али је против Сплита коначно пронашао стару форму, која ће бити преко потребна црно-белима у наставку сезоне.

​Српски представник на Јадрану је оставио веома битну победу која ће им значити у предстојећој борби за плеј-оф.

Изабраници Саша Филиповског су играли топло-хладно током првог полувремена, али су успели да колико-толико контролишу ритам и на паузу оду са шест поена предности.

У трећој четвртини видели смо и прву двоцифрену предност, али се домаћин из Сплита није предавао, штавише.

​Хрватски клуб је у завршници дао све од себе, али је на крају још једном повукао поменути Јарамаз, одвео свој тим на +9 и тиме решио питање победника.

Поред Јарамаза су се у екипи Партизана истакли Коди Милер-Мекитајер са 13 поена (5/13) и четири асистенције и Урош Трифуновић са 11 поена (4/10) и пет скокова.

На другој страни бележимо партије Марка Луковића, који је имао 18 поена (5/10), осам скокова и четири асистенције, Блажа Месичека (16 поена) и Марина Марића (13 поена).

У наредном колу, 9. јануара, Партизан гостује Борцу, екипи која је почетком такмичења шокирала црно-беле и однела победу из Београда.

​► Бивши директор Звезде за Спутњик о странцима у српским клубовима, Радоњићу, новом Кукочу