Олга рутински, Троицки и Крунићева се намучили на старту пута ка Аустралији

© AP Photo / AnonymousВиктор Троицки након освајања прве титуле у каријери, у Москви 2010.
Виктор Троицки након освајања прве титуле у каријери, у Москви 2010. - Sputnik Србија
Виктор Троицки, Олга Даниловић и Александра Крунић су се пласирали у даљи ток квалификација за главни жреб Аустралијан опена.

Такмичење су, нажалост, окончале Нина Костић и Јована Јовић.

Троицки је успешно започео квалификације и после преокрета је победио Јурија Родионова, изгубио је први сет са 6:2, али је потом изједначио истоветним резултатом, те са 6:1 решио трећи сет.

У полуфиналу квалификација чека га амерички тенисер Јулисеј Бланч.

Крунићева је за 96 минута елиминисала Олгу Говорцову, белоруску тенисерку, такође после преокрета.

Резултат је био готово идентичан као у мечу Троицког, с тим што је Крунићева ривалки дозволила да освоји један гем више у трећем сету.

Даниловићевој је за пролаз даље било потребно 80 минута игре против Кристине Кучове коју је савладала са 6:2, 6:2, а наредна противница је Саша Викери.

Костићева није успела да савлада белгијску ривалку Исалин Бонавентур (6:3, 6:3), а од Јовићеве је боља била Кинескиња Ђиа-Ђинг Лу са 6:2, 6:1.

То је 240. тенисерки на ВТА листи осми узастопни пораз.