Јокић помера границе – изједначио рекорд стар 60 година /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија
Никола Јокић, кошаркаш Денвер Нагетса, одиграо је одличну утакмицу у новој победи франшизе из Колорада.

Нагетси су на гостовању у Њујорку савладали Никсе 114:89, што им је четврта победа у последњих пет утакмица.

Денвер је коначно ухватио добар ритам и у другој утакмици заредом Никола Јокић и Џамал Мареј нису морали да играју у последњој четвртини.

Јокић је током три деонице играо веома добро, погађао када је требало и на крају је за 30 минута на терену остварио учинак од 22 поена, 10 скокова и пет асистенција, уз 9/15 из игре.

Центар репрезентације Србије на овом мечу је дошао и до јубилеја поставши први кошаркаш, од Оскара Робертсона и сезоне 1961/1962, који је у првих 10 утакмица у сезони дошао до минимум 200 поена, 100 скокова и 100 асистенција.
Јокић је тренутно на:
  • 244 поена;
  • 112 скокова;
  • 104 асистенције.

То значи да Никола просечно бележи 24,4 поена, 11,2 скокова и 10,4 асистенција, односно трипл-дабл.

Центар Денвера прво је изједначио рекорд Оскара Робертсона, када је постао други играч у 60 година са 150 поена, 75 скокова и 75 асистенција кроз првих седам мечева, а сада је наставио са померањем граница.

Денвер је лоше отворио сезону, на првих осам мечева имали су три победе и пет пораза, међутим, у последња два дуела су славили и чини се да дижу форму.

Највеће заслуге за то иду Николи Јокићу који је један од главних кандидата за најкориснијег играча НБА.