Бјелица „заборављен“, Авдија солидан, Атланта победила без Богдана /видео/

© Фото : fiba.basketballНемања Бјелица разочаран исходом утакмице Аргентина - Србија
Немања Бјелица разочаран исходом утакмице Аргентина - Србија - Sputnik Србија
Ноћ НБА лиге између понедељка и уторка српски кошаркаши нису оставили никакав значајнији утисак.

Сакраменто Кингси нашег Немање Бјелице победили су Индијана Пејсерсе резултатом 127:122.

У том мечу тренер екипе Лук Волтон није дао ни минут нашем кошаркашу, којег је цео меч оставио на клупи без познатог разлога.

Утакмица је решена у занимљивој завршници, пошто је Сакраменто направио серију од 9:0 и меч привео крају.

Херисон Барнс се истакао са 30 поена и осам скокова, а пратио га је Диерон Фокс са 21 поеном и девет асистенција.

На другој страни 28 поена и 11 скокова је имао Домантас Сабонис, а 24 поена и девет асистенција је убацио Малколм Брогдон.

Атланта Хокси нашег Богдана Богдановића победили су Филаделфија 76ерсе резултатом 112:94.

Богдановић није играо због повреде, а још није откривено колико ће тачно одсуствовати са терена.

Атланта је разбила противника у другој (37:18) и трећој (32:15) четвртини и себи обезбедила мирну завршницу.

Трbеј Јанг је имао 26 поена и осам асистенција, док су Деандре Хантер и Брендон Гудвин убацили по 15.

На другој страни је Џоел Ембид дошао до 24 поена и 11 скокова, док није било Тобајаса Хериса и Бена Симонса.

Подсетимо, меч Далас Маверикса нашег Бобана Марјановића је отказан због вируса.

Вашингтон Визардси су остварили веома битну победу савладавши Финикс Сансе са 128:107.

Израелски кошаркаш српског порекла Дени Авдија је имао стандардно вече, па је за 20 минута имао шест поена и пет скокова.

У одсуству Расела Вестбрука је поново повукао Бредли Бил, који је убацио 34 поена и на то додао осам скокова и девет асистенција.

Одличан је био и Давис Бертанс, који је из десет покушаја убацио чак шест тројки, чиме је помогао Визардсима да на полувремену имају огромних +26.

Девин Букер је на другој страни имао 33 поена, док су Крис Пол (11 асистенција) и Микал Бриџис убацили по 14.