Бјелица потпуно испао из ротације, Покушевски неприметан у тријумфу Оклахоме

© Фото : fiba.basketballСрпски репрезентативац Немања Бјелица
Српски репрезентативац Немања Бјелица - Sputnik Србија
Кошаркаши Сакраменто Кингса претрпели су тежак пораз од Лос Анђелес Клиперса 138:100, а Немања Бјелица није одиграо ни минут у дресу екипе из престонице Калифорније.

Бивши кошаркаш Црвене звезде није одиграо ни минут у последња три дуела и питање је времена када ће бити трејдован или једноставно отпуштен.

Пред старт године претпостављало се да Бјелица неће дочекати крај сезоне у Сакраменту и по свему судећи то ће се обистинити јер је на почетку играо веома мало, а сада нимало.

Репрезентативац Србије шансу није добио ни приликом убедљивог заостатка, у такзованом „гарбиџ тајму“, те нам то даје сигнале да је завршио своје у Кингсима.

Екипа Лука Волтона утакмицу је испустила у трећој четвртину коју је изгубила 37:16. Катастрофално су одиграли овај период и Клиперси су предвођени Кавајом Ленардом лако привели утакмицу крају.

Најефикаснији у победничком тиму био је Ленард са 27 поена, Пол Џорџ је додао 26, Морис је имао 18, Кенард 14, а Терен Мен је меч завршио са 13 поена.

Код Сакрамента бољи од осталих био је Марвин Бегли трећи са 20 поена.

Кошаркаши Оклахоме победили су после продужетка Чикаго Булсе 127:125.

Алексеј Покушевски на терену је провео дванаест минута и имао је пет поена, три скока и асистенцију.

Поку је после најбоље утакмице у каријери одиграо солидан меч, али од њега више очекујемо у наставку такмичарске године.

Тандер је преко Шеја Гилџес-Александра успео да избори продужетак у којем је велику улогу играо центар Мајк Мускала.

Чикаго је преко Зека Лавина имао шансу да, прво, меч заврши у регуларном делу, а потом и у продужетку.

Најефикаснији код Тандера био је Гилџес-Александар са 33 поена и 10 асистенција, а пратио га је Лу Дорт са 21 поеном, осам скокова и шест украдених.

У пораженом тиму Зек Лавин постигао је 35 поена, Коби Вајт је додао 22, а Марканен и Вендел Картер по 16.

Оклахома има скор 6/6, док је Чикаго на разочаравајућих 4/8.