Партизан трља руке и чека милионе: Бивши шпиц црно-белих упропастио шпанског прволигаша

© Sputnik / Александр Ступников / Уђи у базу фотографијаУмар Садик
Умар Садик - Sputnik Србија
Алмерија је у шеснаестини финала Купа Краља декласирала Алавес резултатом 5:0, а двоструки стрелац био је некадашњи шпиц Партизана Умар Садик.

Блиста Нигеријац, који се практично игра фудбала и ужива у животу на Пиринејима, што се види из меча у меч.

После девет голова колико је постигао у Сегунди, сада је на издоминирао у куп такмичењу, а маестрална партија, крунисана с два гола, од којих други права мајсторија, с обзиром на то да је постигнут петом.

До првог поготка за Алмерију у неочекивано високом тријумфу над Алавесом, који је члан Примере, Садик је стигао већ у осмом минуту.

Фудбалска лопта - Sputnik Србија
Тинејџер који је победио живот

Успео је некако да се избори за лопту, затим је себи дао фор и ударцем левом ногом, искоса са десет метара, погодио ближи угао. Ефектно!

Уследило је искључење гостујућег фудбалера Пине, па је црвено-белима био олакшан посао.

Играо се 45. минут када је Агер Акечеа дуплирао предност домаћина, али је Нигеријац пре одласка на одмор успео поново да се упише у стрелце - 3:0.

Генијална реакција Умара Садика и погодак петом без гледања где је гол, у стилу највећих мајстора фудбалске игре.

​Подсетимо, у случају да се Алмерија домогне елитне шпанске лиге, Партизан ће на име бонуса од трансферовог Садика добити још три милиона евра, на почетну суму која је износила пет милиона европских новчаница.

Такође, црно-бели трљају руке и од сваког Умаровог гола, с обзиром на то да је договорено између Партизана и Алмерије да Шпанци плате клубу из Хумске додатних 500.000 евра ако Садик постигне 20 голова.

Ту је и бонус од још пола милиона, уколико забележи 50 утакмица, а већ је на коти 19.

​Катастрофу Алавеса употпунио је аутогол Батаље, да би последњи погодак на утакмици постигао Виљар са беле тачке у 82. минуту.

Српски дефанзивац Никола Мараш одиграо је свих 90 минута за Алмерију, док је некадашњи репрезентативац Радосав Петровић у 74. минуту заменио Косту.