Партизан нема будућност, угрожен плеј-оф

© Фото : АБА/КК ПартизанКошаркаши КК Партизан
Кошаркаши КК Партизан - Sputnik Србија
Кошаркаши Партизана жестоко су се борили у "Морачи" на врућем гостовању. Држали су се чак три четвртине, да би тек у последњој изгубили велику битку против Будућности из Подгорице резултатом 80:72 у 15. колу АБА лиге. Црно-белима опасно "виси" пласман у плеј-оф.

Црно-бели кошаркаши играће остатак сезоне под великим притиском, јер немају простора за кикс, с обзиром на то да су пред меч са Подгоричанима имали учинак од седам победа и исто толико пораза, док је домаћи тим са чак три меча заостатка имао учинак од девет победа наспрам два изгубљена сусрета.

Јасно је да оба тима претендују за улазак у плеј-оф и да им је то почетни циљ ове сезоне у регионалном такмичењу, али је велико питање да ли ће Партизан истрајати у тој намери.

Тим Саша Филиповског је храбро ушао у меч у "Морачи", на крилима расположеног и разиграног Уроша Трифуновића који је постигао чак осам поена, решио је прву деоницу у своју корист резултатом 21:20.

​Ипак, већ у другој четвртини Будућност се разгоропадила и направила серију, прво 4:0, касније и 9:2 и стекла предност.

Вратио се Партизан у резултатски егал и ухватио приљкучак при резултату 29:29, али је домаћи састав предвођен Ивановићем и Дела Валеом отишао на одмор с пет поена предности - 41:36.

​Велика борба водила се у трећој четвртини, где су мотивисани гости из Београда успели да надиграју Будућност резултатом 18:13, те се у одлучујућу, последњу, четвртину ушло резултатом 54:54.

​Борио се Партизан свим силама да остане непоражен на, вероватно најтежем гостовању у АБА лиги, али безуспешно. Нису Дангубић, Мозли, Пејдџ, Томас и Милер-Мекинтајер имали решење за разиграног Николу Ивановића, који је убацио чак 25 поена од чега 17 у последњој деоници, пратио га је Дела Вале са 15.

С друге стране, најефикаснији у табору Партизана био је Раде Загорац са 14 поена. Црно-бели су посе осмог пораза из 15 одиграних кола АБА лиге на шестом месту на табели, док је Будућност петопласирана уз три утакмице мање и има скор 10 победа и два пораза.