Лука, добро дошао назад – два гола Јовића на повратку у Немачку! /видео/

© AFP 2023 / ANDREJ ISAKOVICЛука Јовић
Лука Јовић - Sputnik Србија
Лука Јовић је заблистао у првој утакмици од повратка у Ајнхтрахт из Фракфурта – постигао је гол у првом контакту с лоптом, после свега десет минута проведених на терену, а у финишу меча се још једном уписао у стрелце.

Српски репрезентативац је био стрелац у 72. минуту меча против Шалкеа, десетак минута пошто је ушао у игру, а потом је постигао гол у надокнади времена.

Њему је оба пута асистирао Филип Костић, такође репрезентативац Србије, Јовић је најпре бруталним ударцем „поцепао“ мрежу ривала, а потом је рутински кроз ноге ривалу послао лопту у гол.

Ајнтрахт је победио са 3:1, а у моменту уласка Јовића на терен резултат је био нерешен.

Јовић се недавно вратио у немачки клуб, одакле је пре годину и по дана отишао у Реал Мадрид у трансферу вредном 60 милиона евра.

Српски фудбалер није успео да се снађе у редовима шпанског гиганта, нити је добијао прилику, нити је успевао да се истакне када би се нашао на терену.

Лука Јовић  - Sputnik Србија
Из Франкфурта за Спутњик о повратку Јовића: Трпеће притисак, очекиваће од њега три гола по мечу

Спекулисало се о томе да би могао да оде у Манчестер јунајтед, Милан, али је на крају одлучио да се врати у Франкфурт, где је и стекао статус једног од најбољих нападача Европе.

Јовић је утакмицу против Шалкеа почео са клупе, у 62. минуту је ушао на терен и већ из првог контакта с лоптом успео да затресе мрежу.

Феноменално га је проиграо Костић, акција је подсетила на оне из прошлости, а и Лука је био такав, левом ногом је упутио бомбу право у угао гола и скочио у загрљај својих саиграча, као некад.

Да је Јовић толико жељан фудбала показао је у финишу, Костић је поново протрчао левом страном, упутио додавање у простор свом земљаку који је рутински послао лопту у гол.