Звезда после драме срушила Реал усред Мадрида!

© Фото : Фото: КК Црвена звездаРеал Мадрид – Црвена звезда (Огњен Добрић и Џејси Керол у крупном плану)
Реал Мадрид – Црвена звезда (Огњен Добрић и Џејси Керол у крупном плану) - Sputnik Србија
Кошаркаши Црвене звезде шокирали су Реал Мадрид победом од 79:77 у 19. колу Евролиге.

Црвено-бели су славили победу на гостовању у Мадриду, у одложеном мечу, који се због временских непогода није одиграо прошле недеље.

Тим са Малог Калемегдана је прекинуо серију од два пораза у Евролиги и сада има скор од седам победа и 13 пораза, док су „краљеви“ на 13 победа и седам пораза.

Овај меч је имао додатну тежину, с обзиром да је Реал, како је за Спутњик спорт рекао председник Звезде Небојша Човић, покушао да региструје утакмицу са службених 20:0.

​Разлог је био тај што Звезда из потпуно оправданих разлога није могла да допутује у Мадрид, али вишеструки шампион Европе за то није марио.

Играчи шпанског тима су нешто лошије ушли у меч, па је Звезда дошла до уводне предности од 11:5 после тројке Корија Волдена.

Волден је био убедљиво најбољи играч првог полувремена и на његовим крилима су црвено-бели одржавали предност, али се Реал вратио и на крају прве деонице имао само кош заостатка.

​Неколико грешака Џонија О'Брајанта донело је Реалу прилику да направи преокрет и поведе, али је Звезда успела да се убрзо консолидује и добрим нападима дође до 45:40 на полувремену.

Иако су изабраници Дејана Радоњића водили на паузи, сви су знали да је пред њима и даље далек пут.

Почетак другог полувремена био је нешто спорији, баш као што је случај био у првом, а то је више одговарало гостима.

Звезда је успела да се „одлепи“ на +7, али се Реал убрзо вратио.

​Ипак, фаул над Добрићем на десетинку до краја треће деонице, као и техничка грешка за тренера Реала Пабла Ласа, су Звезди помогли да има осам поена предности пред почетак последње четвртине.

Краљевски клуб је јако лоше услао у одлучујући део меча и за само неколико минута направио четири аматерске грешке.

Одлична, агресивна одбрана Црвене звезде је надоместила нешто лошији напад у четвртој четвртини, али је меч, ипак, ушао у неизвесну завршницу.

После сумњиве неспортске личне грешке Бранка Лазића и неколико импотентних напада Звезде у последњих пар минута, Реал је добио прилику да дође до изједначења или чак и победе у последњем нападу, али је шут за три два поена промашио Џејси Керол.

​Кључ победе је, поред осталог, дошао из добре одбране за два поена, пошто је Реал у том сегменту био на мизерних 39 одсто.

Звезда је изгубила више лопти (14, 11), поделила мање асистенција (18, 10), али шутирала много боље током целог меча (47%, 39%).

Најбољи појединац у победничком саставу био је Кори Волден са 18 поена и три скока, док су још двоцифрени били Огњен Добрић са 13 и Дуоп Рит са десет поена.

Џони О'Брајант је додао осам и уз то имао пет скокова, док је такође са осам поена допринео Кино Колом.

На другој страни је 11 поена имао Руди Фернандес, док су по десет постигли Николас Лапровитола, Габриел Дек, Треј Томпкинс и Џефри Тејлор.

Црвено-бели у наредном колу, 22. јануара, дочекују Барселону, док Реал дан раније игра у Тел Авиву, против Макабија.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Лазаревић за Спутњик: Хвала најближима што су са мном прогутали сваку сузу, бол и неправду