Жестоки окршаји великих звезда – шампион и МВП претрпели тесне поразе /видео/

© AP Photo / Jae C. HongКошаркаш ЛА Лејкерса Леброн Џејмс
Кошаркаш ЛА Лејкерса Леброн Џејмс - Sputnik Србија
Претходне ноћи у НБА лиги на програму је било неколико утакмица међу којима су дуели између Милвокија и Бруклина, односно Голден Стејта и ЛА Лејкерса привукли највише пажње.

На сусрету Бакса и Нетса на терену су била три МВП-ија – актуелни Јанис Адетокумбо и некада најкориснији играчи Џејмс Харден и Кевин Дурент.

Дуел једних од најбољих играча на свету није разочарао, а на крају су славили Нетси 125:123.

Милвоки је боље отворио утакмицу и имао предност током прве и једног дела друге четвртине, али Бруклин је успео да преокрене до полувремена и да на паузу оде са минималном предношћу – 57:56.

У трећој четвртини предност екипе Стива Неша је расла, у једном тренутку била је и двоцифрена и чинило се да ће рутински остварити победу. Ипак, Бакси се нису предавали и у последњих дванаест минута био је егал.

Гости из Висконсина имали су поен предности у последњем минуту, међутим, тада је на сцену ступио Кевин Дурент који је на 36 секунди до краја погодио тројку за 125:123.

Крис Мидлтон из два покушаја није успео да донесе победу Милвокију и Бруклин је остварио четврту узастопну победу.

Најефикаснији био је Харден са 34 поена и 12 асистенција, Дурент је имао 30, девет скокова и шес асистенција, а Џо Херис 20 поена.

У пораженом тиму Јанис Адетокумбо је убацио 34, уз 12 скокова и седам асистенција, Мидлтон је додао 25, а Холидеј 22 поена.

Нешто касније, у ударном термину, на терен су изашли шампиони ЛА Лејкерси и бивши прваци Голден Стејт Вориорси.

Виђен је спектакуларан дуел у ком су Вориорси тек у последњим минутима утакмице успели да преокрену.

Леброн Џејмс и саиграчи водили су од првог минута, контролисали су темпо, али су у завршници испустили предност.

Џејмс је имао неколико изгубљених, није бриљирао и екипа Стива Кера се вратила у меч. Стеф Кари на минут и по до краја погодио је важну тројку за +5 и већ тада је могла да се наслути победа Вориорса.

Лејкерси су у последњем минуту имали шансу да дођу до тријумфа, али је „краљ“ промашио тројку за победу.

Вориорсе је до тријумфа предводио Кари са 26 поена и седам асистенција, Убре је убацио 23, Вигинс 18, док је Грин имао седам поена, осам скокова и девет асистенција.

У пораженом тиму Денис Шрудер постигао је 25 поена, Леброн је имао 19, пет скокова, асистенција и изгубљених лопту, док је Дејвис убацио 17 уз 17 скокова.

Ово је био четврти пораз Лејкерса, односно шеста победа Вориорса.