Сјајни Јокић одржао час кошарке Покушевском и Оклахоми /видео/

© AP Photo / Mark J. TerrillНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Оклахому Сити Тандер 119:101.

Екипа из Колорада остварила је седму победу у четрнаест одиграних утакмица, а као и обично најзаслужнији за тријумф био је Никола Јокић.

Овога пута одлична Јокићева партија испраћена је тријумфом Денвера, што није често случај од старта такмичарске године.

Бивши кошаркаш Меге на терену је био свега три четвртине, на терену је провео 28 минута и утакмицу је завршио са 27 поена, 12 скокова, шест асистенција, уз 12/21 из игре.

Јокић је наставио са агресивним партијама, центарска линија Оклахоме није имала никакве шансе и Нагетси су заслужено дошли до учинка од 50 одсто победа.

Денвер је отпор Оклахоме почео да ломи у другој четвртини (34:21), а посао је завршио у трећој деоници када је разлика износила и +20. Током последњих дванаест минута само су одржавали предност и уписали су нову победу.

Поред Јокића двоцифрени су били Пол Милсеп са 13 поена и 12 скокова, Морис је постигао 15, Бартон 13 уз шест асистенција, док је Гери Херис додао 11.

На супротној страни видели смо још једног српског кошаркаша – Алексеја Покушевског. Деветнаестогодишњак се није уписао у листу стрелаца за 24 минута, шутирао је 0/7 и имао је четири скока и две асистенције.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Лу Дорт са 20 поена, Гилџес-Александар је убацио 14, Бејзли 12, а Ајзеа Роби 10 поена и девет скокова.

Денвер има скор 7/7, а Оклахома 6/7.

НБА, резултати:

Нагетс – Тандер 119:101

Џез – Пеликанс 118:102

Од рушења Трампа, до бахатог понашања – колико су, у ствари, моћни амерички кошаркаши?

Жестоки окршаји великих звезда – шампион и МВП претрпели тесне поразе /видео/

Емоције савладале Драгана Николића на Богојављање: „Победу поклањам покојним родитељима“