Срби „лоши“ гости: Јовић и Костић стрелци у „петарди“ Ајнтрахта против Арминије

© REUTERS / KAI PFAFFENBACHКостић и Јовић
Костић и Јовић - Sputnik Србија
Нема зиме за Ајнтрахт када су Срби на висини задатка. Клуб из Франкфурта је демонстрирао силу над Арминијом Билефелд у гостима 18. колу Бундеслиге - 1:5 (1:3), а у главној улози били су српски репрезентативци, Филип Костић и Лука Јовић, као и Андре Силва.

Ајнтрахт Франкфурт је друга екипа откако се у његове редове вратио Лука Јовић.

На последња три меча, по доласку Јовића из Реал Мадрида на позајмицу до краја сезоне, клуб је освојио седам од максималних девет бодова, а Србин је на три меча, улазећи с клупе постигао исто толико голова.

Канонада гостију против Арминије Билефелд почела је у 25. минуту, када је мрежу Ортеге погодио препорођени Португалац Андре Силва.

Непуних 120 секунди касније, на семафору је писало 0:2  стрелац је био Филип Костић.

Није се дуго чекало на нови погодак, а поново су у главним улогама били Србин и Португалац. Костић је проиграо Силву, да би овај по трећи пут за нешто више од пола сата матирао голмана домаћих.

Био је то уједно и резултат којим се отишло на одмор.

Хорор Арминије настављен је већ у 51. минуту, када је Нилсон матирао сопственог голмана.

Хрватски фудбалер Даријо Срна - Sputnik Србија
Легендарни Хрват на тренингу Партизана: Дошао сам да видим пријатеље /видео/

Тренер Ајнтрахта Ади Хитер наставио је уобичајну праксу да Луку Јовића уводи средином другог полувремена, па је у 66. минуту искусни нападач ушао уместу Јунеса.

Јасно је да је Јовић врло добро знао шта треба да ради, а још једном је показао да се и те како ужелео фудбала, јер му у престоници Шпаније Зинедин Зидан није пружио адекватну прилику. Руку на срце, имао је и превише проблема с повредама.

​​Свега девет минута проведених на терену било је потребно Јовићу да постигне нови гол у Бундеслиги, трећи од повратка прошле недеље у немачки фудбал.

Захваљујући маестралној партији Јовића, Костића и Силве, Ајнтрахт се пробио на шесто место на табели са 30 освојених бодова, док првопласирани Бајерн Минхен има 39, уз утакмицу мање.

► Лука побеснео и пожутео у надокнади времена

► Дмитровић за Спутњик о свом голу из пенала: Судија се изненадио, нисам хтео да увредим Облака