Радоњић искључен, Американац се тешко повредио, Звезда победила!

© Фото : АБА лига/Морнар/Медиа проДетаљ са утакмице Морнар – Црвена звезда
Детаљ са утакмице Морнар – Црвена звезда - Sputnik Србија
Црвена звезда је у 16. колу АБА лиге победила Морнар, на гостовању у Бару, резултатом 86:78.

Црвено-бели су дошли на учинак од 11 победа и два пораза, док Морнар сада има 12 успеха и три неуспеха.

Ово је била друга победа тима из Србије над екипом из Црне Горе, након што су у Београду, раније током ове сезоне, славили резултатом 93:62.

Нажалост, утакмицу је обележила и тешка повреда америчког бека Џејкоба Пулена, једног од најбољих кошаркаша екипе из Бара, којег су током треће четвртине морали да изнесу са терена.

Видели смо и искључујућу техничку грешку за тренера Звезде Дејана Радоњића, који је ушао у вербални сукоб са председником Морнара, Ђорђијем Павићевићем.

Звезда је добро ушла у меч и дошла до уводне предности, па је средином прве деонице имала двоцифрену предност.

​Ипак, Морнар је серијом 7:0 дошао до егала и до заостатка од три поена после првих десет минута (22:25).

​И у другој четвртини виђено је по неколико серија на обе стране, али су предност направили Џордан Лојд и Огњен Добрић, који су били изузетно расположени.

Морнар се и даље одлично држао и на полувреме отишао са малим заостатком (37:40).

​Током треће деонице се играло доста брзо, неретко „кош за кош“, а, ако се изузме повреда Пулена, виђена је изузетно занимљива кошарка.

Звезда је, као и у претходна два наврата, имала +3 и после треће четвртине (61:64).

​Госте из Београда није пореметила искључујућа њиховог тренера, па су после тог момента чак и подигли ритам.

Гордић је на пет минута до краја погодио кош уз фаул за -4, али је то, како се испоставило, био последњи трзај Барана.

Најбољи код победника био је поменути Добрић, који је меч завршио са 20 поена (6/8 за три), пет скокова и три асистенције.

Џордан Лојд га је пратио са 18 поена (5/15), пет скокова и четири асистенције, док се истакао и Џони О'Брајант, кој ије додао 14 поена (5/13).

На другој страни најефикаснији је био Ајзеа Вајтхед са 19 поена (6/14), пет скокова и четири асистенције. Тејлор Смит је имао 15, Дерик Нидам 13, а Кени Гејбријел 11 поена.

​Изабранике Дејана Радоњића сада очекују два дуела у Евролиги – 26. јануара у Истанбулу против Ефеса и 29. јануара у Београду против Асвела.

Морнар 27. јануара гостује Униксу у Казању, у оквиру Топ 16 фазе Еврокупа.