Распуцани Срби широм Европе: Радоњић „сео на мотор“, Влаховић доминира Чизмом

© REUTERS / ERIC GAILLARDНемања Радоњић
Немања Радоњић - Sputnik Србија
Српски фудбалери широм Европе били су изузетно расположени за давање голова. Све је почело од Филипа Костића и Луке Јовића, који су били стрелци за Ајнтрахт у демолирању Арминије Билефелд (5:1), па су њиховим путем наставили Страхиња Павловић, Немања Радоњић и Душан Влаховић.

Серкл Бриж је прекинуо низ од 10 утакмица без победа, а један од хероја био је Страхиња Павловић који је пре свега три дана стигао у Белгију на позајмицу из Монака.

Није могао лепши деби да пожели некадашњи дефанзивац Партизана.

​И таман након што је Серкл Бриж предвођен Србином стигао до тријумфа, на терен су истрчали Монако и Марсеј, а у центру пажње се поново нашао нови Србин.

Реч је наравно о Немањи Радоњићу, који је у свом стилу - „ко на мотору“ у 12. минуту умакао одбрани „кнежева“ и истрчао контру преко 45 метара и рутински успео да матира Лекомтеа.

​Иако га је тренер Андре Виљаш-Боаш свега неколико дана пред утакмицу жестоко критиковао да није ментално довољно спреман и да му глава „није на месту“, крилни нападач је одговорио на најбољи могући начин.

Ништа речима, већ искључиво делима, а то дело је наравно водећи погодак за Марсеј на незгодном гостовању Монаку (3:1) у 21. колу Лиге 1.

Фантастичан дан српских репрезентативаца широм Старог континета запечатио је Душан Влаховић новим поготком у љубичастом дресу.

​​Фјорентина је савладала Кротоне резултатом 2:1, а талентовани 20-годишњи нападач је у 32. минуту пронашао пут до мреже гостујућег тима, што је његов седми погодак ове сезоне у Серији А.

► Срби „лоши“ гости: Јовић и Костић стрелци у „петарди“ Ајнтрахта против Арминије