„Торњеви близанци“ срушили Цибону и одвели Мегу на врх АБА лиге! /видео/

© Фото : АБА / Мега / Ивица ВеселиновФилип Петрушев
Филип Петрушев - Sputnik Србија
Кошаркаши Меге победили су Цибону са 72:71 у 16. колу АБА лиге и попели се на прво место табеле.

Утакмица је решена у трилер завршници, млади хрватски играч Роко Пркачин је промашио слободно бацање за изједначење, а на две секунде до краја и шут који би његовој екипи донео победу.

Не би је заслужио загребачки тим, Мега је водила у готово комплетној утакмици, имала је и двоцифрену предност у неколико наврата, али никако није успевала да преломи ривала.

​Резултат по четвртинама говори чак супротно, на полувремену је било нерешено, а у последњу деоницу ушло се с поеном предности на рачуну Цибоне.

Ипак, све што је Цибона радила није било довољно да се заустави бриљантни центарски тандем – Филип Петрушев је утакмицу завршио са 22 поена и седам скокова, док је Марко Симоновић имао 20 поена и девет ухваћених лопти.

Утакмицу је обележио и кош Јосипа Билиновца, кошаркаша Цибоне, са готово целог терена, једном руком.

Мега је прва на табели АБА лиге са 11 победа и пет пораза из 16 мечева, али такво стање треба узети са резервом, с обзиром на то да Црвена звезда и Цедевита Олимпија имају по чак четири меча мање.

► Драма бившег играча Звезде: „Имао сам вирус пре месец дана, сада имам компликације“