Звезда избегла катастрофу у Истанбулу – Ларкин немилосрдан, Мицић кренуо па „закочио“

© Фото : АБА лига / КК Црвена звездаКошаркаши Звезде
Кошаркаши Звезде - Sputnik Србија
Кошаркаши Црвене звезде претрпели су пораз у 22. колу Евролиге против Ефеса у Истанбулу - 86:72.

Изабраници Дејана Радоњића су у претходна два кола елитног такмичења забележили победу и пораз. Херојски је нокаутиран Реал у мадриду, да би уследио пораз од Барселоне.

Јасно је да је Ефес имао улогу апсолутног фаворита у овом сусрету, с обзиром на то да је турски представник славио и у Београду резултатом 75:64.

Утакмицу је отворио кош Крунослава Симона, да би Кори Волден узвратио тројком, али је Нојерман експресно то „поништио“ и на семафору је стајало 5:3.

Саша Павловић и Коби Брајант - Sputnik Србија
Саша Павловић за Спутњик – како изгледа наћи се очи у очи са „Мамбом“?

Уследила је нова тројка Симона, као и лаки поени с линије пенала Сертара Санлија за високо вођство 10:3.

Већ тада се могло наслутити да је тим који с клупе предводи Ергин Атаман одлично припремио утакмицу и да жели да упише нови тријумф на путу ка месту које води у плеј-оф Евролиге.

Ефес је тренутно на осмој позицији на табели са учинком од 12 победа и 10 пораза, док је Црвена звезда на 17. месту, са свега седам победа и 15 пораза.

До краја полувремена предност домаћег тима у Истанбулу је нарасла чак на 21 поен - 56:35, а најаефикаснији у табору Ефеса били су Шејн Ларкин са 15 и Василије Мицић са 13 поена.

​С друге стране, у редовима Црвене звезде до одласка на одмор најрасположенији за игру био је Огњен Добрић са осам поена.

Да ствари буду још горе по српског и регионалног шампиона у 17. минуту се повредио Џордан Лојд, који је уз болну гримасу напустио терен.

Нису се ствари на паркету мењале после повратка из тунела након првог полувремена. Баш као и прве две, и трећа деоница је припала Ефесу, само, овога пута тесном разликом - 19:17.

Атаманов тим је рутински одржавао двоцифрену предност, док се Звезда свим силама трудила да „истопи“ огроман заостатак, што јој је пошло за руком тек у последњој четвртини у дворани „Синан Ердем“.

Нико не може да оспори залагање Лазића, Добрића, Давидовца и осталих црвено-белих кошаркаша, који су последњу четвртину решили у своју корист - 20:111, али то је било довољно само да се смањи огромна предност Ефеса на прихватљивих и коначних 86:72, и ништа више.

Најефикаснији актер утакмице био је Шејн Ларкин са 23 поена, док је Василије Мицић у судару с бившим тимом остао на коти 13, колико је имао на полувремену.

Црвено бели у наредном колу Евролиге на свом терену дочекују Асвел, а тај меч заказан је за петак, 29. јануар.

​► Капитен Звезде на мети црногорског тренера: „Преагресивно, рукометна утакмица“ /видео/

► Годину дана од трагедије: Коби је умро, али је и даље „жив“