Партизан победом завршио одисеју у Турској /фото, видео/

© Фото : ФК Партизан / Мирослав ТодоровићФудбалери Партизана
Фудбалери Партизана - Sputnik Србија
Фудбалери Партизана савладали су македонски Силекс са 3:0 у последњем мечу на зимским припремама у Турској.

Сва три поготка постигнута су у другом полувремену. Прво је Асано два пута погађао, да би коначан резултат поставио млади Марко Миловановић, који је искористио поигравање голмана Божиновског.

Такође, савладали су и Заглембје са 2:1 и Десну са 1:0, док су једини пораз претрпели од Рубина из Казања (5:2).

Прво полувреме против осмопласиране екипе македонског првенства није било нарочито интересантно. Партизан је доста грешио, док су играчи Силекса у неколико наврата били груби у дуелима, као да је у питању званичан меч.

Македонска екипа је имала неколио прилика и полуприлика, али је млади голман Лазар Славковић успешно интервенисао.

​Црно-бели су најбољу шансу имали преко Суме у 42. минуту, међутим, он је јако лоше реаговао након одличног паса Такуме Асана.

Партизан је добро отворио друго полувреме, у 54. минуту Марковић је пронашао Суму, који поново није био прецизан. Шутирао је из непосредне близине право у Божиновског.

Први гол на мечу виђен је у 63. минуту, када је Марковић пребацио читаву одбрану Силекса, Асано је заобишао голмана противничке екипе, а онда левом ногом послао лопту у мрежу.

Силекс је близу изједначења био у 75. минуту, када је Ђорђевић лако надскочио младог Грујића и главом шутирао поред гола.

Партизан је предност дуплирао у 79. минуту, када је стрелац поново био Асано. Он је добио лопту у празан простор, мало је застао, био неодлучан, али је ипак успео ударцем у ближи угао да постигне гол.

Млади Марко Миловановић је у 85. минуту поставио коначан резултат. Он је искористио поигравање голмана Божиновског и на празну мрежу постигао гол.

Партизан је тако припреме окончао тријумфом, у петак се враћа у Београд, а Суперлигу Србије наставља 6. фебруара, када ће дочекати крушевачки Напредак.