Скандинавско финале: Данци срушили Шпанце, са Швеђанима за титулу првака света

© REUTERS / MOHAMED ABD EL GHANYДанска рукомет
Данска рукомет - Sputnik Србија
Рукометаши Данске победили су у изуетно напетом и узбудљивом полуфиналу селекцију Шпаније на Светском првенству - 35:33. На тај начин заказано је скандинавско финале, у којем ће снаге одмерити са Швеђанима, који су били успешнији од Француза - 32:26.

Примакао се крај Светског првенства у рукомету које се одржава у Египту, а за титулу најбоље селекција на планети бориће се Скандинавци!

Француски рукометаш Никола Карабатић  - Sputnik Србија
Французима је пријао шамар од Србије – ко ће у финале Светског првенства?

У петак је прво Шведска с убедљивих шест разлике поразила Французе (32:26), а блистао је левокрилни нападач Деска, који је у другом полувремену дао пет голова, да би у правој драми репрезентација Данске изашла на крај са жилавим Шпанцима - 35:33.

Благи фаворити били су Данци у поменутом другом финалу и успели су да оправдају ту улогу. На полувремену су водили 18:16, и успели су до краја да одрже предност од два гола.

У драматичном мечу одиграном у Каиру, Данци су после праве драме, али треба бити реалан и признати да је олимпијски и светски шампион водио током читавог меча.

„Фурија“ је покушала да приђе, али практично је то било немогуће захваљујући невероватном Микелу Хансену, који је постигао 12 голова. Магнус Јенсен је постигао седам.

С друге стране у редовима Шпаније, Данијел Душебајев је седам пута погодио мрежу ривала, Адријан Фигерас шест, док се пет пута у стрелце уписао Хорхе Македа.

У великом финалу Скандинавци ће у недељу, 1. фебруара одлучивати о томе ко ће бити нови-стари првак света.

► Саопштење из Љубљане: Дванаест рукометаша је отровано храном на СП у Египту

► Скандал на Светском првенству – домаћини отровали Словенце?!