Звезда се мучила и на крају је и Асвел „угасио“

© Фото : КК Црвена звездаЗвезда Асвел кошарка
Звезда Асвел кошарка  - Sputnik Србија
Кошаркаши Црвене звезде забележили су нови пораз у Евролиги, а овога пута од њих је био бољи Асвел резултатом 81:78 (25:23, 20:15, 12:18, 24:22) у дворани „Александар Николић".

Штета, могла је Звезда боље и више, али је недостајало концентрације и бољих решења у самом финишу када се решавало питање победника.

Тим Дејана Радоњића је током већег дела сусрета јурио заостатак за Французима, успео је да ухвати прикључак крајем треће деонице, да има одличну ситуацију пред последњих десет минута и коначни расплет, али пише се нови пораз.

Српски шампион ушао је у меч без Американца Џонија О'Брајанта који је суспендован због свађе са тренером Радоњићем у мечу са Ефесом.

Звезда, која је остала на седам победа, уз чак 16 пораза у елитном такмичењу, некако је с грчом ушла у меч са Асвелом, који је 14. на табели Евролиге.

Играло се отворено, са пуно кошева на обе стране, па је прва четвртина припала Французима резултатом 25:23 у дворани „Александар Николић“.

Идентичан развој ствари и у наставку, где су гости били ефикаснији и концентрисанији, те су на полувремену имали седам поена предности.

​Није се Звезда која је у претходном колу поражена од Ефеса, предавала, већ како је време одмицало, црвено бели су подизали ниво игре.

Стегла је Звезда одбрану, док су кошаркаши Асвела почели да компликују у нападу, те су црвено-бели успели да „истопе" предност ривала и да у трећој деоници приђу на свега поен заостатка - 57:56.

​Блистали су у тим тренуцима Огњен Кузмић и Добрић, који је имао маестралних „крађа“ лопте. Управо је Добрић уз Корија Волдена са 17 поена био најефикаснији у табору српског представника, али то није било довољно да се одговори мотивисаном Асвелу, који је са 22 поена предводио маестрани Кол.

​Црвено бели су успели да се врате после минуса од 15 поена, имали су и шут за продужетак, али је Џордан Лојд у два наврата био непрецизан, те су Французи уписали битну победу, а Звезду оставили закуцано за само дно табеле Евролиге - 78:81.