Балкански двобој – Богдановић успешнији од побеснелог Дончића

© REUTERS / Russell IsabellaБогдановић и Дончић
Богдановић и Дончић - Sputnik Србија
У двобоју Јуте и Даласа, Џезери су однели убедљиву победу - 120:101, а главну реч на паркету водили су Балканци - Бојан Богдановић и Лука Дончић.

Ипак, искуснији Хрват је на крају био успешнији, не само што је његов тим тријумфовао, већ је Богдановић са 32 поена био најефикаснији актер сусрета, док је суперталентовани Словенац стао на 25 поена, уз шест скокова и седам асистенција за нешто више од 32 минута проведених на паркету.

​Јута је маестрално отворила меч, постигла је чак 37 поена у првој деоници, показвши због чега је једна од најбољих екипа у НБА лиги тренутно. С друге стране, тренер Даласа Рик Карлајл је одлучио да пружи шансу кошаркашима са слабијом минутажом, а Бобан Марјановић је за три минуту постигао два поена уз два скока и једну асистенцију.

И док је Бојан Богдановић терорисао кош Маверикса, Лука Дончић се углавном нервирао због судијских одлука и бледе партије саиграча.

„Ужасно. Немам шта превише да кажем, јер ретко звучим овако. Морамо да урадимо нешто, ово не изгледа добро. Морамо да искорачимо, да разговарамо, да направимо корак напред... Тренутно изгледамо као да не бринемо да ли побеђујемо или не. Потребно нам је више енергије, труда, има доста ствари које бисмо морали да унапредимо и не сумњам да хоћемо. Само то је битно“, поручи је резигнирани Лука Дончић.

Јута је после нове победе засела на врх Западне конференције са утакмицом мање у односу на Лос Анђелес Лејкерсе и Клиперсе.

► Јокићев 19. дабл-дабл недовољан за победу над Сан Антонијом и „лудим Србином“

► Спутњик спорт – Миљанов корнер: Да ли се Партизан враћа филозофији Душка Вујошевића? /видео/